Christina Aguilerová dokázala shodit 23 kilogramů. Ve 40 letech se pyšní štíhlou postavou a krásou

Zpěvačka Christina Aguilera
Zpěvačka Christina Aguilera
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 6. 6. 2021

Ve světě slávy a hollywoodských hvězd je vzhled něčím, co se řeší mnohonásobně více. Zpěvačka Christina Aguilerová (40) bývala na začátku své kariéry velmi štíhlá, ale i ona jeden čas řešila problémy s kilogramy navíc. Showbyznys k ní byl neúprosný, ale i někteří lidé si neušetřili urážlivé komentáře. Půvabná blondýnka nakonec dokázala s nadváhou zatočit a dostala se do zdravé rovnováhy, ve které má krásnou ženskou postavu a je zdravá. Cesta k vytouženému cíli však nebyla vůbec snadná.

Christina Aguilerová je nepochybně hudební ikona světové pop music. Má za sebou úspěchy v podobě více než 75 milionů prodaných desek a získala hned několik prestižních ocenění Grammy. Za pozlátkem slávy ale nastaly životní chvíle, kdy se musela vyrovnat se svými vnitřními démony a také s váhou. Nárůst hmotnosti přišel přirozeně s jejím prvním těhotenstvím, ale jako hollywoodská hvězda byla v pozornosti médií i lidí, kteří ji v některých případech nešetřili kritikou. S manželem Jordanem Bratmanem založila rodinu a v lednu 2008 přivedla na svět prvorozeného syna Maxe Lirona.

"Jako žena jsem hrdá na to, že můžu obejmout své tělo ve všech fázích života. Chci zůstat nebojácná a sebejistá, když budu čelit neznámým věcem, které nastanou v budoucnosti," řekla Christina Aguilerová, jak uvedl web Idolpersona.com.

Založení rodiny však manžele nesemklo, naopak. V roce 2011 došlo na rozvod a kombinace stresu a stravování změnila zpěvačku k nepoznání. Prvním krokem na cestě k hubnutí bylo zahájení nízkosacharidové diety – energetický příjem měla nastavený na 1600 kalorií denně. Jedla tedy potraviny s nízkým obsahem sacharidů a také nízkým glykemickým indexem, což zabránilo prudkému výkyvu cukru v krvi. Ve stravě kombinovala kvalitní bílkoviny a tuky a protože dodržovala také cvičební plán, dávala si dopolední a odpolední svačiny, většinou ořechy. I v dietním plánu si mohla dovolit skleničku červeného vína. Nejtěžší pro ni bylo vyhýbat se fast foodům a restauracím, ale díky pevné vůli a dodržování nastaveného režimu se jí podařilo zhubnout 23 kilogramů. V jejím případě to byla úžasná proměna.

Zpěvačka zvedala činky o váze 15 kilogramů, silový trénink střídala s kardiem – svižnou chůzí do schodů, skákáním přes švihadlo nebo třeba boxem. Osobní trenér Tee Sorge nechal blondýnku měnit intenzitu tréninků – pět minut běžela na rovince, pak 3 – 5 minut sprintovala a poté vyměnila běh za chůzi do kopce. Podle něj by mělo cvičení být především konzistentní a nemusí trvat hodiny.

Christina Aguilerová nakonec překonala těžké životní období a poprala se s kily, která jí zhořčovala život. Dnes je matkou dvou dětí – syna Maxe Lirona (13) a šestileté dcery Summer Rain, kterou má s partnerem Matthewem Rutlerem (36). Udržela si štíhlou postavu a je krásnější než kdy dřív.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.