Císařovna z Nekonečného příběhu: Herečka Tami Stronach je i po 37 letech od premiéry půvabná žena

Pes Falco z Nekonečného příběhu ovlivnil generace
Pes Falco z Nekonečného příběhu ovlivnil generace
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 17. 4. 2021

Řada milovníků fantasy snímků má v živé paměti kasovní hit Nekonečný příběh, jehož úspěchu v úvodu jen málokdo věřil. Dnes jde o legendární klasiku, která i po 37 letech od premiéry stále baví. Herečka Tami Stronach (48) si v něm jako jedenáctiletá zahrála dětskou Císařovnu a publiku svou autentičností prakticky vyrazila dech. Herecké umění ji ani dnes není cizí, jen se vydala trochu jinou cestou. Stále krásnou tvář schovává za divadelními loutkami, ale lze si na ní všimnout, že na prahu padesátky se stále udržuje ve skvělé formě.

Dvě pokračování se už s takovým úspěchem nesetkala. První Nekonečný příběh z roku 1984 v srdcích dětí na rozdíl od nich žije dodnes a snad každý má v paměti scénu, kdy se kůň utopil v bažině. Stejně tak lidé vzpomínají na dětskou Císařovnu, kterou ztvárnila právě Tami Stronach.

Herečka byla už tehdy ve svých jedenácti letech okouzlující. A coby vládkyně říše Fantázie hrála bez předchozích zkušeností jako profesionálka. V rozhovoru pro portál Slash Film na natáčení zavzpomínala a řekla, čím se živí dnes. "Snažila jsem se ji zahrát tak, jako by jí bylo 400 let,“ prozradila po letech herečka. „Hodně lidí si myslí, že jsem si hrála se všemi rekvizitami a jezdila jsem na Falcovi, bylo to trochu jinak."

Stronach dala publiku svými slovy nahlédnout do zákulisí. "Všechno bylo vyrobené na části. Přišla jsem do studia, viděla jsem hlavu Falca, ale za ním byla jen zelená stěna. Tělo bylo jinde. Lidé, kteří ho ovládali, mě na něj nenechali sednout nebo se na něm projet. Původní plán byl takový, že při podpisu smlouvy na první film podepíšu smlouvu i na druhý. To mi máma zakázala, chtěla prozkoumat vody. Káplo by z toho víc peněz, to ji nezajímalo. Druhý díl stejně vyšel, když mi bylo zhruba 25 let, asi už by o mě ani neměli zájem," upřesnila v rozhovoru pro zmíněný portál herečka, která na svém Instagramu sem tam ukáže, jak se udržuje ve skvělé kondici.

Aktuálně se Tami věnuje už několik let loutkovému divadlu, sem tam získá menší roli ve filmu nebo seriálu. S loutkami byla v roce 2016 i v České republice. Mimo jiné je i choreografkou a její taneční skupina působí v americkém Brooklynu.

Česká herečka Iva Janžurová v květnu oslavila své 80. narozeniny. Na projekci a tiskové ko...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu