Císařovna z Nekonečného příběhu slaví narozeniny. Tami Stronachová ani na prahu padesátky neztrácí půvab

Pes Falco z Nekonečného příběhu ovlivnil generace
Pes Falco z Nekonečného příběhu ovlivnil generace
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 31. 7. 2021

Bylo jí pouhých 11 let, když se Tami Stronachová (49) proslavila jako dětská císařovna v kultovním fantasy filmu Nekonečný příběh. Po natočení tohoto snímku se objevila už jen ve třech filmech, přestože u herectví zůstala - místo sebe ale ukazuje raději loutky. Že je v životě šťastná a úspěšná se pozitivně odráží na jejím vzhledu a sláva získaná její první rolí ji provází dodnes.

Tami Stronachová se proslavila jako jedenáctiletá dívenka. Stejně jako mnoho dětských hvězd, i ona se rozhodla v herecké kariéře jako takové dále nepokračovat. Herecké umění jí cizí není, ale věnuje se loutkovému divadlu a u jeho příznivců má velký úspěch. Fanoušci ji nicméně stále poznávají především díky roli dětské císařovny v Nekonečném příběhu.

Za dodnes trvající slávu je umělkyně vděčná. "Pořád nemohu uvěřit tomu, že Nekonečný příběh je stále oblíbený a lidé mě díky němu i po těch letech poznávají. Je to šílené a úžasné zároveň. Měla jsem velké štěstí, že jsem mohla být součástí tak kouzelného filmu," řekla Tami Stronachová pro portál Attack from Planet B.

"Jakmile jsem viděla kulisy a rekvizity, věděla jsem, že tvoříme něco úžasného. S celosvětovým úspěchem jsem ale nepočítala. Během svého dospělého života jsem se s fanoušky kvůli filmu příliš nestýkala, ani jsem o něm moc nemluvila. Měla jsem přeplněný pracovní program a na volnočasové aktivity moc času nezbývalo. Poté jsem ubrala, stala jsem se maminkou a dnes mě moc baví se s lidmi spojovat a sdílet s nimi nostalgické vzpomínky," přiznala herečka.

Populární filmy a seriály se po letech často dočkají nových verzí. "Já doufám, že další Nekonečný příběh natočený nebude. Představte si, že někdo vezme vaše dítě a zcela ho předělá. Tak bychom se cítili my všichni, kdo jsme se na původním filmu podíleli. Je ale pravda, že na pokračování se mě lidé často ptají a možná je jen otázkou času, kdy se na novou verzi někdo vrhne a zřejmě s tím nepůjde nic dělat," dodala Tami Stronachová, která je i na prahu padesátky okouzlující ženou.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.