Co nás čeká v roce 2021: Karmická svoboda a znovuzrození nebude pro každého, říká astroložka

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 19. 12. 2020

Jaký bude rok 2021? To je otázka, která trápí ekonomy, politiky i duchovně založené lidi. Lze říci, že rok 2021 bude takový, jaký si ho uděláme. Zásadní změny, které nám rok 2021 určí, se začnou dít už o vánočním čase. "Přijde velký tranzit a zažijeme velkou svobodu," uvedla pro ŽivotvČesku.cz astroložka Alita Zaurak, která připravila malý karmický výhled pro nový rok.

Pokud rok 2020 považujete za temný a plný depresí a s nadějí čekáte, kdy se negativní vibrace změní, tak vězte, že se dočkáte už brzy. Přichází magické datum 21. 12. 2020. To je den, na který připadá zimní slunovrat. O nejdelší noci roku vrcholí moc temných sil, ale pak se začne vracet světlo. V tento den je podle starých legend také otevřena hranice mezi světem živých a mrtvých. Duchovní cesta nám říká, že něco končí, aby se něco nového mohlo zrodit.

Letos v tento den navíc můžeme pozorovat nebeské divadlo, kdy to těsné konjunkce vstoupí Jupiter a Saturn. Jedná se o nejtěsnější spojení těchto planet za posledních 800 let. Předpokládá se, že konjunkce těchto dvou planet dala zrodit legendě o Betlémské hvězdě. Jupiter je považován za královskou planetu, Saturn pak za planetu, která ochraňuje židovského krále.

"Celé období Střelce a čas adventní nám umožňuje do-pochopit a do-prožít a završit vše, co jsme v uplynulém roce zažívali. Spolu se vstupem Slunce do znamení Kozoroha (letos přesně 21. 12. v 11 hodin) se nám otevírá nová etapa a my můžeme jasněji zřít svou budoucnost a udělat první vědomé kroky ke svým skutečným cílům. Podle prastarých tradic máme poslední možnost udělat volbu mezi dobrem a zlem," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz astroložka Alita Zaurak.

Konjunkce Jupiteru a Saturnu v prvním stupni Vodnáře přináší požehnání a svobodu, přichází nový věk a nová energie. Je to doba, která předznamenává obrovské změny ve společnosti, lidé se dostávají do souladu s kosmickými zákonitostmi.

"To požehnání plné svobody se naplno projeví v roce 2021. Jak to bude reálně vypadat, záleží na stavu našeho vědomí, tedy na tom, nakolik jsme celkově pročištěni a otevřeni těmto změnám. Pro někoho nepřipraveného a materialisticky zaměřeného může tento tranzit projít bez povšimnutí. V životech některých lidí může karmické vyrovnání znamenat i těžké vyrovnání a bolestivý pád z pomyslného piedestalu zpět na zem," popsala nový rok Alita Zaurak pro ŽivotvČesku.cz.

Během vánočního času dostáváme možnost uvědomit si své chyby a omluvit se za ně. Od Slunovratu kosmické zákony přebírají svou moc. Během Vánoc bychom měli myslet na ty, kterým jsme ublížili, ale také na ty, kteří poškodili nás. Pokud si chyby uvědomíme a odpustíme, uleví se nám a otevřeme se svobodnému bytí.

"Není důvod se změn obávat. Naopak je dobré se upřímně dětsky naladit a otevřít srdce i mysl zázrakům a novým možnostem. Měli bychom s vděčností ukončit nefunkční vztahy a vyndat zátěže, které si neseme v pomyslném batohu," dodala pro ŽivotvČesku.cz uznávaná astroložka.

Měli bychom hodně pobývat v přírodě a čistit svůj organismus. Už v lednu a únoru budeme postupně přijímat změny, které nám rok 2021 přinese. Na začátku roku bychom se měli věnovat duchovním věcem, meditovat a snažit se napojit na to, co nás převyšuje. Povinnosti, tvrdá práce, obchodování, práce s dokumenty… To vše se dá odložit na pozdější dobu. Rok 2021 bude dlouhý a pro mnohé bude znamenat karmickou změnu a očistu. Ale jeho kvalita bude záležet na tom, jak se rozloučíme s rokem 2020.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.