Čokoládová deska, andělíčci a žlutý slavík. Hrob Karla Gotta už zase zdobí předměty. Promluvil vrátný hřbitova

ŽivotvČesku
Hrob Karla Gotta
Foto: ŽivotvČesku
Rudolf Šindelář | Redaktor
rudolf.sindelar@zivotvcesku.cz
Publikováno: 10. 6. 2021

Zpěvák Karel Gott (†80) slavil za života fenomenální úspěchy. Jednoznačně patřil k hvězdám první velikosti. Odchod uznávaného Mistra 1. října 2019 v jeho vile na Bertramce zasáhl celou republiku. Místem jeho posledního odpočinku se stal hřbitov na pražských Malvazinkách, kde po jeho pohřbu vzniklo také pietní místo. Lidský hyenismus však nezná hranic, protože jeho hrob se před časem stal středem zájmu zlodějů, kteří neváhali z místa ukradnout vzpomínkové předměty i svíčky. Teď už Mistrův hrob zdobí opět řada darů od rodiny, ale i fanoušků. Mezi nimi lze nalézt nejen andělíčky, ale i sošku slavíka. Právě pozlacenou sošku někdo odcizil přímo z hrobu. "Strážnici městské policie jsou zde vidět častěji, zejména na koních. Což má souvislost s krádežemi na hřbitově," uvedl vrátný hřbitova na Malvazinkách pro ŽivotvČesku.cz.

Zpěvák je pohřben na pražských Malvazinkách a jeho hrob neváhali navštívit zloději, kteří odtamtud odnesli několik předmětů. Když se ztratil keramický zlatý slavíček se symbolickým významem Gottových úspěchů, kamínek s malbou Včelky Máji nebo krásné svíce, bylo to už příliš. Vdova Ivana chtěla alespoň částečně zamezit tomu, aby se hrob stal dalším cílem vandalismu – proto byl dán na lucernu u hrobu zámek.

Člověk by měl alespoň po smrti dojít klidu a úcta k zesnulým by měla být samozřejmostí. Mistr Karel Gott patří mezi české legendy, ale byl uznávaným a žádaným umělcem také v zahraničí. Jeho odchod vyvolal vlnu smutku a bolesti napříč celou českou společností a jeho manželka Ivana (45) s dcerami Charlotte Elle (15) a Nelly Sofií (12) zažívaly těžké chvíle z obrovské ztráty milovaného muže i tatínka.

Teď hrob Mistra opět zdobí řada předmětů, které na něm zanechala rodina, ale i fanoušci. Navíc hřbitov více hlída policie. "Strážnici městské policie jsou zde vidět častěji, zejména na koních. Což má souvislost s krádežemi na hřbitově. Fanoušci Mistra na místo stále proudí a ptají se, kde najdou hrob Karla Gotta. Není jich tolik jako před rokem, ale stále projevují zájem," řekl vrátný hřbitova na Malvazinkách pro ŽivotvČesku.cz.

Pohádková Popelka, učenlivá Barunka z Babičky či nevěrná Jana Turková z komedie Vesničko má středisková. To vše byla Libuše Šafránková, která zemřela ve věku 68 let. Jemná dáma s dobrou duší byla ale také oddanou ženou Josefa Abrháma (81) a sousedkou, kterou rádi potkávali lidé v ulici, kde žila. Právě v Praze v Záběhlicích před domem herečky truchlící fanoušci vytvořili improvizované pietní místo. "Potkávala jsem ji tady málokdy, většinou i s panem Abrhámem. Paní Libuška se vždy usmívala jako anděl, oni byli moc tichá a hodná rodina," sdělila pro ŽivotvČesku.cz starší dáma, která si také vzpomněla a přinesla svíčku.

Gottův hrob není jediným místem odpočinku slavné osobnosti, na kterém se něco ztratilo. Vedlejší hrob, kde byla pochována zpěvačka Eva Pilarová (†80), která zemřela 14. března 2020, se nachází jen pár metrů od Gottova. Na konci března se stal také cílem zlodějů, kdy lupiči ukradli z hrobu sošku anděla s kočkou v náručí a ještě sošku kočky, které symbolizovaly zpěvaččinu velkou lásku ke kočkám.

Subvarianty omikronu BA.4 a BA.5 jsou odolnější proti protilátkám vyvinutým u lidí, kteří ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu