Svíčky a květiny před domem, kde žila Libuše Šafránková. Sousedé na jemnou Popelku nikdy nezapomenou

ŽivotvČesku
Pietní místo před domem Libuše Šafránkové
Foto: ŽivotvČesku
Josef Šťastna | Redaktor
josef.stastna@zivotvcesku.cz
Publikováno: 10. 6. 2021

Pohádková Popelka, učenlivá Barunka z Babičky či nevěrná Jana Turková z komedie Vesničko má středisková. To vše byla Libuše Šafránková, která zemřela ve věku 68 let. Jemná dáma s dobrou duší byla ale také oddanou ženou Josefa Abrháma (81) a sousedkou, kterou rádi potkávali lidé v ulici, kde žila. Právě v Praze v Záběhlicích před domem herečky truchlící fanoušci vytvořili improvizované pietní místo. "Potkávala jsem ji tady málokdy, většinou i s panem Abrhámem. Paní Libuška se vždy usmívala jako anděl, oni byli moc tichá a hodná rodina," sdělila pro ŽivotvČesku.cz starší dáma, která si také vzpomněla a přinesla svíčku.

Jemná a věčně usměvavá dáma, která měla v očích klid a dobro. Tak na legendu české kinematografie vzpomínají lidé v ulici, kde bydlela. Nikdy Libušku Šafránkovou nebrali jako velkou filmovou hvězdu, ale hlavně jako slušného člověka, který byl prost jakýchkoliv skandálů.

"Potkávala jsem ji tady málokdy, většinou i s panem Abrhámem. Paní Libuška se vždy usmívala jako anděl, oni byli moc tichá a hodná rodina," sdělila pro ŽivotvČesku.cz starší dáma, která si na herečku také vzpomněla a přinesla svíčku.

Libuše Šafránková a Josef Abrhám žili klidným životem v pražských Záběhlicích. Když vyšli na procházku, tak bylo vidět, jaká mezi nimi panuje úcta. Libuše Šafránková v posledním rozhovoru pro ŽivotvČesku.cz také vzdala hold svému manželovi jakožto herci.

"Točit s manželem je pro mě taková jistota. Cítím se svobodná," zavzpomínala pro ŽivotvČesku.cz na natáčení komedie Vrchní, prchni! z roku roku 1980. Oba manželé se potkali také v jemné dialogové komedii Svatební cesta do Jiljí od režiséra Hynka Bočana.

Okouzlující herečka zemřela krátce po oslavě svých 68. narozenin. Český film tak přišel o jednu z nejvýraznějších tváří.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu