Covidové VIP děti roku 2021: Slavné krásky v tomto roce přivedly na svět potomka. Podívejte se na jejich 10 malých andílků

Emma Smetana s partnerem a dcerou, Ornella Koktová s dcerou
Emma Smetana s partnerem a dcerou, Ornella Koktová s dcerou
Foto: Nextfoto / se svolením Ornelly Koktové
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 15. 12. 2021

I když se letošní rok nese stejně jako ten loňský ve znamení pandemie koronaviru, pro řadu slavných českých párů jde o etapu, ve které se jim narodily zcela jiné starosti. A to doslova. Pochlubily se totiž přírůstky do svých rodin. Redakce ŽivotvČesku.cz připravila přehled miminek, jejichž příchod na svět byl pro rok 2021 velmi očekávanou událostí. Některá rostou jako z vody, jiná získala od svých rodičů velmi netradiční jméno, další se těší, že nejsou jedináčky a mají kupu sourozenců. Všechny potomky ale jedno spojuje - narodili se v době, kvůli které se obecně nově narozeným říká »covidové děti«.

1. - Narození 16. února: Veronika Kašáková (31), modelka
V únoru se jí narodil prvorozený syn Matyáš. Jeho příchod na svět doprovázelo drama, protože se krátce po jeho narození ukázalo, že trpí fenylketonurií, což je nemoc, při které postižení nesmí jíst téměř žádné bílkoviny, jinak jim hrozí špatný vývoj mozku. Při dodržení speciálního jídelníčku však dítěti nic nehrozí.

"Strava je naštěstí něco, co s miminky postupuje velmi pomalu, takže to není nával obrovského počítání a vaření. Je to postupná škola praxí, každý týden to konzultujeme s lékaři a ti nás mají pod kontrolou, takže malé chybky se dají opravit," uvedla finalistka České Miss 2014 pro ŽivotvČesku.cz.

2. - Narození 12. dubna: Emma Smetana (33), moderátorka a zpěvačka
Pozdvižení vyvolala známá moderátorka, když svou v dubnu narozenou druhorozenou dceru pojmenovala po Disney princezně Ariel. Její celé jméno je Ariel Ava Haj Hossein Smetana, jméno její starší sestry pak zní Lennon Marlene Haj Hossein Smetana (5). Otcem obou dívek je muzikant Jordan Haj (33).

zdroj: Nextfoto

3. - Narození 14. dubna: Ornella Koktová (28), modelka
S manželem Josefem Koktou (64) svou první dceru pojmenovali Lilianne. Kromě ní mají ještě syny Quentina (8) a Svena (1). Po porodu musela být Ornella hospitalizována pro poporodní komplikace. Pro ŽivotvČesku.cz uvedla, že další dítě neplánuje, protože jí ho lékař nedoporučil.

"Je to poprvé, co budu u narození svého potomka, nikdy jsem nebyl," řekl pro ŽivotvČesku.cz Josef Kokta krátce před šťastnou událostí, u které byl přítomen.

4. - Narození 30. dubna: Karolína Kurková (37), topmodelka
Známá topmodelka porodila dceru Lunu Grace, která je jejím třetím dítětem. Porod se jí podařilo nějakou dobu utajit, holčička se kromě toho narodila v domácím prostředí. Na světě jí přivítali bratři Tobin Jack (12) a Noah Lee (6). Otcem všech dětí Karolíny Kurkové je herec Archie Drury, bývalý mariňák, kterého diváci znají například z krimi seriálu Námořní vyšetřovací služba.

5. - Narození 14. května: Lilia Khousnoutdinova (32), ceremonialistka a politoložka
Partnerka miliardáře Karla Janečka (47) přivedla v květnu na svět syna v domácím prostředí. Chlapeček dostal jméno po otci. Během narození dítěte byla přítomna porodní asistentka, tatínek se nezúčastnil. Společně má pár ještě dceru Isabelu (3).

"Řekla bych, že byl porod velmi podobný tomu předchozímu s Isabelkou. Asi třídenní »příprava« a potom rychlé, krásné finále," uvedla pro ŽivotvČesku.cz v prvním rozhovoru narození svého potomka.

6. - Narození 21. května: Eva Josefíková (31), herečka
Netradičně pojmenovala novorozenou holčičku herečka Eva Josefíková (31). Dítě totiž dostalo poeticky znějící jméno Lota Podzimková. Jejím tatínkem je scénárista Matěj Podzimek (40). (Snímek níže je pouze ilustrační, pozn. red.)

7. - Narození 23. května: Patricie Pagáčová (32), herečka
Dcerku Bibianu si z porodnice domů na konci května odvezli herečka Patricie Pagáčová (32), kterou diváci znají ze seriálu Ulice, a její manžel, dramaturg Tibor Pagáč (30). Příliš fotografií zatím nezveřejnili, patří k těm, kdo si rodinné štěstí užívají spíše v soukromí. 

"Přiznám se, že chutě nemám. Kdyby mi nerostl pupek, tak vlastně o tom pořádně nevím. Jako pálí mě permanentně žáha, ale jinak je mi fakt díky bohu dobře. Celou dobu bylo a přetrvává to. Věřím, že už se to nějak nezvrtne," popsala Patricie Pagáčová pro ŽivovtvČesku.cz pocity, které měla pár dnů před porodem.

8. - Narození 27. května: Veronika Kopřivová (32), modelka
Rodičovskou premiéru si odbyla bývalá přítelkyně Jaromíra Jágra (49) Veronika Kopřivová (31), která pro svou dceru vybrala jméno Ella. "Nejsem úplně na česká tradiční jména," svěřila modelka pro ŽivotvČesku.cz těsně před tím, než se poprvé stala maminkou.

Miminko mělo na spěch, přišlo totiž na svět měsíc před termínem. Náročný porod trval čtyři dny a nakonec skončil císařským řezem. Šťastným otcem dívenky je model Miroslav Dubovický (30).

9. - Narození 16. června: Nikol Leitgeb (34), herečka a Martina Pártlová (42), zpěvačka
V létě došlo ke kuriózní situaci, kdy ve stejné porodnici ve stejný den porodily kamarádky herečka Nikol Leitgeb (34) a zpěvačka Martina Pártlová (42) a poté spolu dokonce sdílely nemocniční pokoj. Zatímco prvně jmenovaná přivedla na svět už druhého potomka a do rodiny přibyl syn Tobias, její kamarádka povila své první dítě - dceru Stellu.

10. - Narození 1. prosince: Lela Ceterová (32), playmate
V prosinci přiletěl čáp také do rodiny MMA zápasníka Karlose Vémoly (34) a jeho partnerky, playmate Lely Ceterové (32). Syn dostal jméno pro drsné chlapy Rocky a jeho rodiče zažili porod za neobvyklých okolností, oba byli totiž v tu dobu covid pozitivní. Zatímco Lela tak musela první chvíle po porodu trávit bez syna a nemohla přijímat návštěvy, Karlose čekalo osamělé zapíjení chlapečka v karanténě.

"Miminko Lele odebrali hned po porodu. Ještě nevíme ani váhu a výšku. Je to pro Lelu hodně náročné," uvedl zápasník na Instagramu poté, co se jeho osudová žena stala podruhé pyšnou maminkou.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.