Cristiano Ronaldo prožívá strach o sestru. Prodělala koronavirus a skončila na kapačkách v nemocnici

Cristiano Ronaldo se svou sestrou Katiou Aveirovou
Cristiano Ronaldo se svou sestrou Katiou Aveirovou
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 28. 7. 2021

Rodina fotbalové hvězdy Cristiana Ronalda (36) prožívá chvíle obav. Fotbalistova starší sestra a zpěvačka Katia Aveirová (43) totiž prodělala koronavirus, její zdravotní stav se ale výrazně zhoršil. Skončila na kapačkách v nemocnici a lékaři po sérii vyšetření zjistili, že má zápal plic. Hospitalizace tedy byla nezbytná, naštěstí se ale zotavuje rychle.

Chvíle strachu a obav o svou sestru prožívá úspěšný portugalský reprezentant, který byl loni sám hned dvakrát pozitivní na koronavirus, ačkoli patřil k bezpříznakovým případům. Teď se zdravotní komplikace projevily u jeho sestry Katii Aveirové, která musela být hospitalizována v nemocnici Dr. Nélio Mendonca na rodné Madeiře. Tam loni lékaři operovali také fotbalistovu matku Mariu Dolores dos Santos Aveirovou (66).

Katia Aveirová, která mimo jiné podniká a je matkou tří dětí, skončila na kapačkách. Měla především dechové obtíže a série vyšetření pak prokázala zápal plic, který rozhodně není žádnou banalitou. Útočník FC Juventus může být ale klidný, protože jeho sestra dostává tu nejlepší lékařskou péči.

"V poslední dnech jsem se tomu snažila vyhýbat, ale jak se zprávy rychle šíří a z úcty k těm, kteří mě sledují a starají se nejen o mě, ale i mé blízké, řeknu pravdu. Ten zatracený virus mě dostal. V sobotu 17. července jsem měla pozitivní test a od té doby jsem byla doma v izolaci. Cítila jsem se dobře, měla jsem jen nějaké příznaky a vše jsem dodržovala. Bohužel v pátek se to začalo zhoršovat. Hospitalizovali mě a s pomocí Boha a díky skvělému týmu lékařů se zotavuju," oznámila Katie Aveirová, jak informoval britský deník Daily Mail.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.