Čtvrteční silné bouřky budou o víkendu střídat úmorná vedra. Meteoroložka předpověděla, kde bude až 34 °C

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: KAREL KOPÁČ / CNC / Profimedia
Michal Brož | Hlavní editor
[email protected]
Publikováno: 15. 6. 2022

Tento týden je zatím ve znamení studených rán a postupně víc a víc parných dní. Začátek středy, kdy bylo v Karlových Varech 6 °C a v Liberci jen o půl stupně víc, přejde v nejslunečnější den pracovního týdne. "Díky oblasti vysokého tlaku vzduchu bude dnes jasno nebo skoro jasno a těšit se můžeme až na 16 hodin slunečního svitu. Odpolední teploty se budou pohybovat mezi 24 až 28 °C," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Prosluněná středa s teplotami těsně pod třicet stupňů přejde ve čtvrtek, který ráno přinese ojediněle mlhy a teploty mezi 15 až 10 °C. "Na území Česka ale očekáváme místy bouřky, ojediněle i silné a doprovázené nebezpečnými meteorologickými jevy, tedy přívalovým deštěm, krupobitím a silnými nárazy větru," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová s tím, že počasí bude pod vlivem studené fronty, která bude přes naše území postupovat od západu.

Zpočátku dne bude polojasno nebo jasno, postupně bude od západu docházet k přibývání oblačnosti na oblačno až zataženo s deštěm, přeháňkami a místy bouřkami. "Silné bouřky očekáváme zejména ve východní polovině území, v Jihočeském kraji a na Šumavě. Večer bude od severozápadu docházet k ubývání oblačnosti a k ustávání srážek. Odpolední teploty se budou pohybovat na Karlovarsku na 24 °C, na východě území se budou pohybovat až na 30 °C," popsala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

V pátek se vrátí slunečné počasí, bude jasno až polojasno, ranní teploty 15 až 11 °C, denní pak 22 až 26 °C. "O víkendu se na území Česka dostane velmi teplý vzduch od jihozápadu a máme před sebou zřejmě nejteplejší dny letošního června," dodala pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka.

V sobotu bude podle ní jasno až polojasno. Ranní teploty 12 až 8 °C. Denní teploty 28 až 32 °C.

V neděli pak rovněž jasno až polojasno, odpoledne zejména v Čechách až oblačno a ojediněle přeháňky nebo i bouřky. Ranní teploty 17 až 13 °C. Denní teploty 29 až 33 °C, v Polabí až 34 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.