Cuddyová ze seriálu Dr. House nestárne. Lisa Edelsteinová vypadá v 55 letech jako éterická bohyně

Herečka Lisa Edelsteinová v seriálu Dr. House
Herečka Lisa Edelsteinová v seriálu Dr. House
Foto: Profimedia.cz/©20thCentFox/Courtesy Everett Collection
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 21. 5. 2021

Seriál Dr. House představil televizním divákům na konci roku 2004 osudy lékařského týmu diagnostiků fakultní nemocnice Princeton-Plainsboro, které vedl sarkastický doktor Gregory House. Jednou z hlavních postav příběhu byla ředitelka a děkanka medicíny Lisa Cuddyová, jíž ztvárnila herečka a dramatička Lisa Edelsteinová, která 21. května slaví půlkulaté 55. narozeniny. I po letech od natáčení seriálu z lékařského prostředí, který u diváků jednoznačně zabodoval, neztrácí půvab a její vzezření jako by ani neodpovídalo jejímu skutečnému věku.

Americký televizní seriál Dr. House vznikl v roce 2004 jako počin kanadského scénáristy a režiséra Davida Shorea (61). Neobvyklé příběhy z diagnostického oddělení newjerseyské nemocnice diváky zaujaly natolik, že si velmi oblíbili i hlavní postavy v čele s nesnesitelným doktorem Gregory Housem v podání herce a hudebníka Hugha Laurieho (61). Bavila je také Lisa Edelsteinová jako endokrinoložka Lisa Cuddyová, která měla v průběhu odvysílaných řad s Housem milostný vztah a už od začátku nešlo přehlédnout, že to mezi nimi jiskřilo. Za svou roli získala v roce 20015 také ocenění Satellite Award.

Přes úspěch, který jí americký televizní hit přinesl, v roce 2011 své působení v Dr. Housovi ukončila. "Bylo to hodně smutné, vnímala jsem to jako velké zklamání a bylo to opravdu těžké rozhodnutí. Nakonec jsem ale cítila, že je to tak nejlepší – co můžu udělat pro sebe a pro mou kariéru. Opravdu se těším na některé nabídky, které jsou v řešení. Na to se do jisté míry zaměřuju. Je zvláštní se vrhnout zpátky do života poté, co jsem měla sedm let tak úžasnou práci," řekla Lisa Edelsteinová v rozhovoru pro web Tvline.com.

Seriálová šéfka nemocnice patřila mezi klíčové postavy sedmi řad, ale pravděpodobně neshody s produkční společností Universal Medias Studio ji vedly k tomu, že skončila. "Problém vidím v tom, že už to bylo pro diváky příliš extrémní. Není to jen show, což dává smysl pouze na čistě kreativní úrovni. Ale pokud se jedná o televizní show, myslím si, že to mnohým divákům přišlo už moc a zašlo to daleko," zhodnotila pokračování osmé řady seriálu Dr. House rodačka z Bostonu, které v seriálu propůjčila hlas herečka a režisérka Helena Dytrtová (59).

Představitelka Lisy Cuddyové slaví 21. května 55. narozeniny a jako »padesátnice« vypadá skvěle a udržuje se stále fit. Jejím receptem je pozitivní energie, dobrá nálada a úsměv. Během pandemie koronaviru podstoupila očkování a věří, že se svět dá zase brzy do pořádku. V roce 2014 se provdala za umělce Roberta Rusella, se kterým žije ve slunném Los Angeles.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.