Dagmar Honsová má dvě zprávy: Teploty vystoupají až k 18°C, pak ale opět sníh. Prozradila, které dny

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 4. 2021

Počasí se nad územím České republiky pořádně urvalo ze řetězu. A rozhodně splňuje termín, že je aprílové. Příliv studeného a vlhkého vzduchu od severozápadu do střední Evropy pokračuje. I ve středu nás proto čeká počasí s převážně velkou oblačností, jen přechodně čekejme polojasno. Během pátku se ale zimní charakter počasí umoudří. "Studené severní proudění se ale v pátek bude měnit na teplejší vzduch od západu," řekla pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Během dne se postupně na většině území dočkáme sněhových přeháněk nebo občasného sněžení, jen přechodně může v polohách pod 300 m padat i déšť se sněhem.

"Od severu k nám proudí studený, původem arktický vzduch, který srazil průměrné denní teploty až o 9 stupňů Celsia a přináší mrazivá rána, se kterými musíme počítat až do konce pracovního týdne. Studené severní proudění se ale v pátek bude měnit na teplejší vzduch od západu, tady v pátek v odpoledních maximech očekáváme 10 až 15 stupňů Celsia, o víkendu 14 až 18 stupňů Celsia s tím, že v Čechách budou dešťové přeháňky nebo déšť. Na Moravě a ve Slezsku by víkend měl být příjemný polojasný, nebo oblačný," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová s tím, že příjemné teploty nevydrží dlouho a opět budou připomínat zimu.

"V pondělí ještě teploty okolo 14 až 18 stupňů Celsia, pak je tam příliv studené fronty, která vrátí sněžení nejen do hor ale i středních nadmořských výšek. A tedy příští týden teploty v ranních hodinách budou klesat pod bod mrazu, takže se dá očekávat náledí," dodala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová s tím, že zlepšení se ani pro další týden nedá očekávat.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.