Dalibor Janda se ve společnosti usmíval po boku dcery. Je to moje štěstí, říká zpěvák

Zpěvák Dalibor Janda s dcerou Jiřinou Annou
Zpěvák Dalibor Janda s dcerou Jiřinou Annou
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 16. 7. 2021

Zpěvák Dalibor Janda (68) si v letošním roce prošel nelehkým obdobím. V lednu ho postihla srdeční příhoda, po které podstoupil dva operační zákroky. Dnes už je díky snahám lékařů a vlastní vůli v pořádku a společně s dcerou vyrazil na společenskou akci do jednoho z pražských obchodních center. Z fotografií je evidentní, že mají krásný vztah - bok po boku se usmívali od ucha k uchu. "Jířa je, jak s nadsázkou říkám, člověk, kterému bezmezně věřím. Rozumíme si nejen po stránce muziky, ale dokážeme si povídat o všem," řekl pro ŽivotvČesku.cz Dalibor Janda. Jeho dcera vyjádřila, že pouto je vzájemné.

Proslavily ho hity Žít jako kaskadér, Kde jsi či Hurikán. Jako hudebník se stále těší zájmu fanoušků a písně, které nazpíval už před lety, jsou populární dodnes. O Dalibora Jandu měli příznivci letos velký strach poté, co byl po infarktu hospitalizován v nemocnici, on se ale dokázal nejen uzdravit, ale znovu se usmívá ve společnosti a vypadá skvěle.

Dalibor Janda se objevil na křtu knihy Smrtelný hřích, na který ho doprovodila jeho dcera Jiřina Anna (32). Bok po boku se usmívali a bylo vidět, že krásná a rovněž hudebně talentovaná dcera dělá zpěvákovi radost. "Je to moje štěstí," řekl Dalibor Janda pro ŽivotvČesku.cz.

"O syna jsem přišel a potom jsem si uvědomil, že život je docela krutý. Jířa je, jak s nadsázkou říkám, člověk, kterému bezmezně věřím. Rozumíme si nejen po stránce muziky, ale dokážeme si povídat o všem. Máme společný humor. Občas se samozřejmě v nějakých názorech nesejdeme, trošku se rafneme, ale to trvá maximálně půl hodiny a zase je všechno dobré," vysvětlil Dalibor Janda pro ŽivotvČesku.cz, jaký má s dcerou vztah.

Jiřina Jandová je talentovaná žena, která má na kontě i několik vlastních písní a na vystoupeních svého otce je příjemným zpestřením. "Ona se mnou jezdí na koncerty a ani tam si nelezeme na nervy. Já jsem rád, že se tam pro chlapy objeví někdo, kdo to trochu rozzáří a nemusí se pořád dívat na starého dědka (směje se)," dodal s humorem sobě vlastním Dalibor Janda pro ŽivotvČesku.cz.

Dcera legendárního »hurikána« vnímá svého otce se stejnou láskou, jako on ji. "Ten vztah je vzájemný, máme na sebe velké napojení. Logicky míváme občas jiné názory, ale moc se nechytáme. Rafneme se jednou za čas a ono je to do půl hodiny zase dobré, neumíme se dlouhodobě rozhádat a vždycky je nám to oběma líto. Moc nám to za to nestojí, nemá to smysl," řekla pro ŽivotvČesku.cz Jiřina Jandová.

"U nás je dané už od dětství, že mě bral jako parťáka a já jsem díky němu i to zpívání pochopila z jiné strany. Spousta mladých lidí zpěváky obdivuje, myslí si, že jde o fantastické povolání a vidí jen pozlátko, ale to samozřejmě není všechno. Vidím zákulisí, úskalí a to všechno mě táta naučil," přiblížila život se slavným tatínkem pro ŽivotvČesku.cz nadaná zpěvačka.

Jandovi spolu i vystupují a Jiřina Anna si váží školy, kterou nejen díky tomu dostala. "Táta je fantastický zpěvák, kolikrát ani pro mě není lehké vstřebat kritiku, že dceruška je poloviční zpěvačka. On je natolik výjimečný, že to kolikrát není jednoduché, ale tím, že mi fandil a přál mi to, tak mi vše ulehčil a já si moc vážím toho, že s ním mohu vystupovat a zpívat před obrovským publikem. Je to opravdu škola," doplnila Jiřina Anna Jandová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.