Další konflikt kvůli opatřením. Majitel zverimexu nepustil do obchodu děti. Promluvil o likvidaci

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Profimedia.cz
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 3. 2021

Koronavirová epidemie nekončí, vládní restrikce trvají a mezi lidmi stoupá nervozita i agresivita. Důkazem je incident, který se odehrál v Bruntálu. Majitel zverimexu odmítl do obchodu vpustit matku s dítětem, protože se obával, že dítě může roznášet nemoc. Matka si toto jednání natočila a video se dostalo na sociální sítě. "Volají mi lidi, kteří mi vyhrožují likvidací. Půjdu s tím na policii," uvedl majitel bruntálského zverimexu pro ŽivotvČesku.cz.

Koronavirová krize trvá už více než rok a velká část veřejnosti cítí nervozitu. Majitel zverimexu v Bruntále na svůj obchůdek vylepil upozornění, že do vnitřních prostor smí vstupovat pouze jedna osoba. Když si chodily do obchodu nakupovat maminky s malými dětmi, tak na pravidlu dále trval a vyžadoval ho. Došlo ke slovní přestřelce.

Jedna z matek pak verbální třenici natočila na telefon. Video se později dostalo na sociální sítě. "Já vás obsloužím, ale on musí počkat venku. On si vybírat nebude, on musí počkat venku. Vy jste neschopná číst, že je tam napsáno jedna osoba. Jestli něco chcete, tak ho pošlete za dveře," říká majitel zverimexu matce, která trvá na tom, že do obchodu s ní smí jít i její malý syn.

Autorka videa majiteli obchodu hrozí, že záznam odnese na městskou policii. Ten se tomu nebrání. "Natočte si, co chcete, ale tady má být jen jeden člověk. Neobsloužím vás, na shledanou," říká na videu rázně majitel obchodu. V obchodech platí omezení, že na 15 metrech čtverečních se může pohybovat jeden zákazník, výjimku ale mají malé děti, které nelze oddělovat od matek.

Situace se vyhrotila, když si video začala sdílet veřejnost. Majitel obchodu pro ŽivotvČesku.cz popsal, že se bojí o život.

"Volají mi lidi, kteří mi vyhrožují likvidací. Mám další informace z mailu, kde mi také vyhrožují likvidací. Půjdu s tím na policii a oznámím to jako ohrožení mé osoby a mé rodiny," uvedl majitel zverimexu pro ŽivotvČesku.cz s tím, že se bojí, že děti mohou přenášet nákazu.

Redakce webu ŽivotvČesku.cz kontaktovala v neděli také členy městské policie Bruntál. Strážníci zatím nemají informaci, že by si účastníci vyhrocené diskuze oficiálně stěžovali.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu