Další napadení dítěte psem. Došlo ke zranění dolních končetin, musel zasahovat vrtulník, uvedla mluvčí

Napadení - Ilustrační snímek
Napadení – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 5. 2021

Další napadení dítěte psem museli v úterý krátce před pátou hodinou odpoledne řešit středočeští záchranáři, konkrétně na Mladoboleslavsku. Dítě pokousala doga a transportovat ho do nemocnice musel vrtulník. Případem se aktuálně zabývá policie. "Dítě by nemělo být v ohrožení života," řekla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí policie Středočeského kraje Monika Schindlová.

Doposud není jasné, za jakých okolností se tragická událost stala. "Chvíli před pátou hodinou odpolední jsme přijali oznámení od záchranné služby o pokousání malého dítěte psem, nemělo by být v ohrožení života, došlo ke zranění na dolních končetinách, letecky bylo dítě přepraveno do nemocnice a okolnosti, jak k napadení došlo, jsou v šetření," řekl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí policie Středočeského kraje Monika Schindlová.

Věk dítěte odmítla policie sdělit. Jde ale o malé dítě. "Pozemní posádka společně s leteckou záchrannou službou dnes zasahovala v obci Písková Lhota na Mladoboleslavsku. Na místě záchranáři ošetřili nezletilé dítě, které bylo následně transportováno do Fakultní nemocnice v Motole," uvedla v úterý odpoledne pro TN.cz mluvčí záchranářů Petra Homolová.

Není to letos poprvé, kdy došlo k napadení dítěte psem. Přesně 2. dubna podobný případ řešili pražští záchranáři, když muž během venčení nezvládl psa a zvíře napadlo čtyřletého chlapce. O týden později pak došlo k podobnému případu napadení dítěte psem na Náchodsku. I v tomto případě musel zasahovat vrtulník.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.