Další rána pro Češku v Pákistánu. Mluvčí ministerstva zahraničí promluvila o tom, co čeká Terezu Hlůškovou

Profimedia
Tereza H. zůstává i nadále v Pákistánu
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
klara.zankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 5. 10. 2021

Osud Češky uvězněné v láhaurském vězení Kot Lakhpat zůstává i nadále v rukou pákistánských úřadů. Pětadvacetiletá Tereza Hlůšková prožívá nejtěžší roky života v prostředí tvrdých podmínek tamní vazby, kde si odpykává trest za pašování téměř deseti kilogramů tvrdých drog. Ani tentokrát její odvolací soud nevyšel a následující kroky právníků jsou jasné. "Nový termín stání byl stanoven na 18. října, nicméně pan Dogar, jeden z advokátů, avizoval, že se pokusí přesunout jednání už o týden dříve," uvedla tisková mluvčí ministerstva zahraničních věcí Eva Davidová pro ŽivotvČesku.cz.

Uplynuly už více jak tři roky, co byla Tereza Hlůšková zadržena na letišti v Láhauru, městě provincie Paňdžáb, kvůli přechovávání obrovského množství heroinu. Jinde ve světě by byl trest možná o něco mírnější, ale pákistánská legislativa je k trestným činům tohoto typu velmi tvrdá a nekompromisní. Před soudem si Češka vyslechla verdikt, který ji poslal na téměř devět let za mříže. Věznice Kot Lakhpat je přitom jednou z nechvalně známých pro své špatné podmínky a také kvůli skutečnosti, že pojímá mnohonásobně více vězňů, než pro jaké má vytvořené kapacity.

Rodačka z Česka se hned několikrát odvolala, avšak bezúspěšně. Poslední pokus o stání u odvolacího soudu proběhl v pondělí 4. října, ale ani tentokrát na mladou blondýnku nedošla řada a případ byl odročen. Terezu Hlůškovou přitom zastupuje dvojice známých právnických es – Saif ul Malúk a Asghar Dogar.

Luxusní dům předsedy hnutí SPD Tomia Okamury (49) si získal enormní pozornost především díky svému neotřelému vzhledu. Na české poměry velmi neobvyklá stavba přešla do fáze, kdy už v ní bydlí lidé. Politik již v minulosti uvedl, že financování »tubusového království« v původní výši 20 milionů korun mu částečně kryje hypotéka. Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila předního českého realitního experta, který se specializuje na nemovitosti pro náročné Jiřího Hanouska, kolik aktuálně může mít dům šéfa SPD hodnotu. "Současná hodnota bude jednoznačně ve vyšších desítkách milionů korun," odhadl s tím, že mírný problém může vzniknout v budoucnu při případném prodeji na realitním trhu.

"Slyšení za účasti zástupce konzula bylo opět odročeno a na žádné odvolání nepřišla řada. Nový termín byl stanoven na 18. října, nicméně pan Dogar, jeden z advokátů, avizoval, že se pokusí to jednání přesunout již na 11. října. O důvodech odročení slyšení nevíme, důvody bohužel neznáme. Stejně tak zatím nelze předjímat, jestli dané žádosti o přesunutí o týden dříve bude vyhověno, nebo nikoliv. To opravdu záleží na pákistánských úřadech," vyjádřila se tisková mluvčí ministerstva zahraničních věcí Eva Davidová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu