Další školka byla kompletně uzavřena. U dítěte vyšel pozitivní test na COVID-19

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 5. 2020

Další z mateřských škol ohlásila uzavření kvůli onemocnění COVID-19, které způsobuje koronavirus. Výsledek na pozitivní test mělo dítě ze školky v Blansku. Vedení školky se rozhodlo objekt uzavřít, a to až do odvolání.

"My jsme měli školku pro rodiče záchranného sboru, takže se tam něco přihodilo, ale nic bližšího vám nemohu říct," vyjádřila se pro portál TN.cz zástupkyně ředitelky Alena Greplová.

Tento týden byla školka plánovaně zavřená, minulý týden ale do školky docházelo dítě, které nevykazovalo žádné příznaky. Pozitivní testy se potvrdily u některého z rodinných příslušníků.

"Toto dítko bylo následně vyšetřeno a byla u něj také zjištěna pozitivita. Bylo to ale až poté, co do školky nechodilo. Zdůrazňuji, že toto dítě prakticky nemocné nebylo," sdělila vedoucí protiepidemického odboru krajské hygienické stanice Jihomoravského kraje Renata Ciupek s tím, že žádné jiné děti ve školce nemocné nejsou.

Nákaza se nepotvrdila

Zatím se nákaza u nikoho dalšího nepotvrdila. Ani u personálu školky. Právě pro učitelky z mateřské školy může být koronavirus větší zdravotní komplikací kvůli tomu, že se řadí do rizikovější skupiny. U dětí má onemocnění banální až bezpříznakový průběh.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.