Další země pro Česko zpřísnily omezení. Zařadily ho na seznam rizikových oblastí

Řada zemí zařadila Česko na zeznam rizikových zemí.
Řada zemí zařadila Česko na zeznam rizikových zemí.
Foto: Pixabay.com / Wikimedia Commons | CC BY-SA 3.0,©
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 7. 2020

Do Lotyšska se od pátečního odpoledne dostanou Češi pouze za podmínky, že nastoupí do povinné čtrnáctidenní karantény. Tu nelze nahradit negativním testem na nemoc COVID-19. Stejné opatření přijalo odpoledne i sousední Estonsko. Nově zpřísnil podmínky pro Českou republiku i Kypr.

Estonsko a Lotyšsko se v pátek odpoledne přidaly ke Slovinsku. Zpřísnily tak opatření a Česko zařadily ze seznamu bezpečných států do zemí s potenciálním rizikem šíření nemoci COVID-19. Stejně tak Kypr. Čtyři evropské země v pátek kvůli rostoucímu počtu nových případů koronaviru omezily vstup českých občanů na své území.

Od soboty budou muset Češi po příjezdu do Slovinska do čtrnáctidenní karantény, pokud se neprokážou doklady o zaplaceném pobytu a také negativním testem na COVID-19 starým maximálně 36 hodin. Průjezd zemí, přes kterou řada českých občanů cestuje do Chorvatska, bude ale dál možný bez zásadních omezení.

Pokud Češi budou v následujících dnech cestovat do jmenovaných zemí, čeká je zde povinná dvoutýdenní karanténa. Země pravidla upravují každý týden na základě vyhodnocení hygienických rizik.

V Lotyšsku je pro návštěvníky z Česka od pátečního odpoledne povinná dvoutýdenní karanténa, totéž je čeká v příštím týdnu v Estonsku. Na Kypru musejí Češi od pondělí předkládat negativní test na COVID-19.

V Česku přibylo za pátek 141 nakažených. Počet obětí nemoci je 352.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.