Dám si svíčkovou i kachnu se zelím, říká manželka Pavla Trávníčka. Prozradila, co jí pomáhá udržet si vosí pas a štíhlou figuru

Manželé Pavel a Monika Trávníčkovi
Manželé Pavel a Monika Trávníčkovi
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 13. 9. 2021

Každá žena řeší svou postavu a to, jak se cítí ve vlastním těle. Monika Trávníčková (35) neměla nikdy problémy s kilogramy navíc, naopak – čím je starší, tím vypadá lépe. Podle ní jde o vyvážený poměr dostatečného pohybu a kvalitního stravování, v němž se ovšem nijak striktně neomezuje. "Mým hříchem je to, že si klidně dám večer dobré jídlo. To občas páchám. Miluju tradiční českou kuchyni, jídla jako jsou svíčková nebo kachna se zelím. Ale s manželem chodíme často na procházky, jezdíme na kole a aktivně hrajeme tenis. Jak byla doba covidu, tak měl člověk možnosti se zaměřit na nějaké sporty," vyjádřila se pro ŽivotvČesku.cz.

Pro svého manžela Pavla Trávníčka je nejen velkou životní oporou, ale po jeho boku přímo září. Monika Trávníčková se udržuje ve skvělé formě, což dokázala i na finálovém večeru už sedmého ročníku soutěže krásy Czech&Slovak PhotoGirl 2021, který se konal v pražském P.M. Clubu. V krátkých saténových šatech předvedla vosí pas a dlouhé štíhlé nohy.

"Byla jsem přizvána k úzké spolupráci s panem Trsem, takže jsem ráda, že to všechno proběhlo skvěle. Děvčata byla úžasně štíhlá, krásná a byla to pro mě samozřejmě velká inspirace. Musím na sobě ještě trošku víc zapracovat (směje se). Já to nějak nepřeháním, člověk je neustále aktivní, jak každý den něco děláme, koncertujeme, jezdíme a hrajeme. A do toho rodina a syn, takže zkrátka neposedím. Velkou roli u mě hraje dostatek pohybu, snažím se i zdravě jíst," řekla Monika Trávníčková pro ŽivotvČesku.cz s tím, že má velkou výhodu, protože má geny po otci, který je velmi štíhlý.

"Já se vůbec neomezuji, naopak mým hříchem je to, že si klidně dám večer dobré jídlo. To občas páchám, ale pak si řeknu, že to nemůžu provozovat moc často. Ono to pak s přibývajícím věkem bude více znát, musím více sledovat, co jím. Ale miluju saláty, českou kuchyni, tradiční jídla jako jsou svíčková, kachna se zelím, ale i sushi nebo indickou kuchyni. Nicméně si vybírám dobrá a kvalitní jídla, na to dbám. Hodně důležitá je i pravidelnost, já se snažím snídat, pak mít jídlo v poledne a večer, i když to někdy třeba nevyjde," popsala sympatická manželka filmového prince pro ŽivotvČesku.cz.

Zásadní je podle jejího názoru také pohyb, který udržuje nejen zdravé tělo, ale i dobrou psychiku. Ten je pro ni hlavním v tom, že má výstavní postavu. "S manželem chodíme často na procházky, jezdíme na kole a aktivně hrajeme tenis. Jak byla doba epidemie, tak měl člověk možnost se zaměřit na nějaké sporty, bylo zapotřebí se hýbat, abychom úplně nezlenivěli a jen neseděli doma," dodala Monika Trávníčková pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.