Dan byl fenomén, pořád vyskakují nové vzpomínky, přiznala u hrobu partnerka Nekonečného s dcerou

Zuzana Kardová s dcerou Terezou u hrobu Daniela Nekonečného
Zuzana Kardová s dcerou Terezou u hrobu Daniela Nekonečného
Foto: ŽivotvČesku
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 19. 8. 2021

Pokud si zpěvák a obrovský šoumen Daniel Nekonečný (†52) představoval nebe, tak pro něj mělo barvu žlutou a vonělo všemi rozkošemi světa. O místo posledního odpočinku v Praze na Malvazinkách se stará zpěvákova dlouholetá partnerka Zuzana Kardová s dcerou Terezou. "On byl fenomén a hlavně úžasná osobnost. Pořád vyskakují nové a nové vzpomínky," uvedla s dojetím v hlase Zuzana Kardová pro ŽivotvČesku.cz.

Možná nebyl tím nejlepším zpěvákem ze všech a našli by se jistě interpreti, kteří rozsah hlasového fondu měli výraznější. Daniel Nekonečný byl ale králem v tom, kolik radosti dokázal rozdat a jakou spektakulární zábavu uměl do svých vystoupení vtěsnat. Přihnal se na pódium jako žlutá kometa, všechny ozářil a když zmizel, tak publikum dál tleskalo s otevřenou pusou...

"On byl fenomén. Ale hlavně byl úžasná osobnost. Pořád vyskakují nové a nové vzpomínky," se slzami dojetí v očích pro ŽivotvČesku.cz přiznala Nekonečného dlouholetá partnerka Zuzana Kardová, když přišla na Malvazinky rozsvítit světlo. Spolu s dcerou Terezou, kterou Nekonečný vychoval jako vlastní, donesly květy ve žluté barvě.

"Chodíme na hrob minimálně dvakrát týdně. Když nemohu já, tak jede alespoň dcera. Chodíme sem často s Honzíkem Kolomazníkem, který tady má Evičku. Často se tu setkáváme o víkendech, uklidíme to tady a pak vzpomínáme," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Zuzana Kardová s tím, že společnost jí na hřbitově často dělá vdovec po Evě Pilarové (†80), která má hrob v těsném sousedství.

"Na kameni je vytesaná věta Ať se práší za kočárem. Chtěla jsem, aby hrob nebyl běžný, ale aby byl vkusný. Snad se to povedlo. Je to čtverec 110 na 110 centimetrů a přála jsem si, aby tam Dan měl slunce. U kameníka jsme pak vybrali slunce s ohnivými paprsky. Lidé říkají, že by z toho Dan měl radost. To je pro mě to zásadní," dodala osudová žena legendárního zpěváka pro ŽivotvČesku.cz.

Daniel Nekonečný zemřel v březnu 2019 v pražských Řeporyjích. Jeho ostatky byly rozděleny na dvě části - jednu část si vzala jeho sestra a uložila ji v Boskovicích. Druhou část opatrovala právě Zuzana Kardová, která popel nechala uložit do žluté urny na Malvazinkách.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.