Dan Nekonečný měl být k poslednímu odpočinku uložen na své narozeniny. Životní družka řekla, proč se tak nestalo

Zesnulý showman Daniel Nekonečný
Zesnulý showman Daniel Nekonečný
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 29. 6. 2021

Zpěvák Daniel Nekonečný by dnes oslavil 55. narozeniny. Právě v tento den měly být jeho ostatky uloženy na hřbitově na Malvazinkách, tak se ale nakonec hned z několika důvodů nestalo. Zpěvákova životní družka upřesnila pravděpodobné datum a promluvila o tom, jak na muže, jenž se označoval za »krále rozkoše«, vzpomíná. "Dcera se mi rozbrečela, brečely jsme obě dvě. Je to strašné, ještě to pořád nepřebolelo a dcera to nese ještě hůř než já," řekla Zuzana Kardová pro ŽivotvČesku.cz.

Daniel Nekonečný, který se nazýval »králem rozkoše« a jehož vystoupení doprovázely exotické tanečnice, pestré barvy a ohnivé show, by dnes oslavil narozeniny. Z tohoto světa odešel náhle v březnu 2019 a jeho ostatky byly rozděleny na dvě části - jednu si vzala jeho sestra a uložila ji v Boskovicích, druhou má životní družka Zuzana Kardová. Ta se chystala urnu uložit původně dnes, okolnosti tomu ale nakonec nepřály.

Narozeniny Dana Nekonečného jsou pro Zuzanu Kardovou a její dceru smutným dnem. "Dcera se mi rozbrečela, brečely jsme obě dvě. Je to strašné, ještě to pořád nepřebolelo a dcera to nese ještě hůř než já. Dnes mi lidé psali na Facebook, že je hrozné, že odešel tak mladý. Bylo by mu 55 let. Byl tam sám, pomoc žádná... Je to škoda. Nikomu by neublížil, naopak byl vstřícný ke všem," řekla žena zpěvákova života pro ŽivotvČesku.cz.

"Měli jsme ho ukládat dnes, bylo to naplánované na jeho narozeniny, ale delší dobu jsem čekala na žlutou žulu. Pak jsme se domlouvali s otcem Mariánem Pospěchou, že by ho uložil on. Sám mi to nabídl a byla jsem z toho nadšená, protože ukládal Evu Pilarovou. Ale teď je na dovolené, takže to proběhne až po dovolené, asi 13. nebo 14. července. Honza Kolomazník tam byl za Evou a říkal, že už to tam začali kameníci dělat," vysvětlila Zuzana Kardová pro ŽivotvČesku.cz, proč ostatky zpěváka nakonec nebyly uloženy v původním termínu.

Fanoušci budou moci přijít Danielovi Nekonečnému vzdát hold. "My neplánujeme nic velkého, ať už má klid a je uložený. Na hřbitově mi říkali, že tam volali lidé a ptali se, zda už to je hotové, nebo ne, protože četli, že to bude 29. června. Do Boskovic je to hodně daleko, ale na Malvazinky budu chodit často a mohou tam přijít i lidé z okolí Prahy. Já tam už teď chodím dvakrát týdně za Evou. Dan třeba něco vidí a cítí, že na něj myslíme," dodala Zuzana Kardová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.