Daniel Krejčík prozradil důvody rozchodu s Matějem Stropnickým: Nebyla v tom jen žena

Daniel Krejčík a Matěj Stropnický
Daniel Krejčík a Matěj Stropnický
Foto: Nextfoto
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 10. 5. 2024

Po novém roce se objevila v médiích informace o tom, že se Matěj Stropnický a Daniel Krejčík rozešli. Pár spolu tvořili dlouhých sedm let a i díky zámku v Osečanech, který spolu rekonstruovali a pořádali v něm prohlídky, byli oblíbení u širší veřejnosti. Zkrátka působili jako nerozlučná dvojka, kterou nic neporazí. Herec Daniel Krejčík opustil partnera údajně poté, co ho načapal při nevěře se ženou. Pro deník Blesk.cz ale umělec nyní uvedl i další důvody konce jejich vztahu. Partneři se začali rozcházet v názorech na politiku i na životní hodnoty. Pro ŽivotvČesku.cz dal Matěj Stropnický před lety nahlédnout do svého zámeckého obydlí a promluvil o velmi nákladné rekonstrukci střechy.

Spojovala je nejen láska, ale i podobné životní nastavení a především společný projekt – zchátralý zámek v Osečanech. Když ho v roce 2018 pořizovali za astronomických dvanáct milionů korun, netušili, že se jejich sen o zrekonstruovaném zámečku zbortí jako domeček z karet.

Ještě než k tomu došlo, prožili na zámku krásné chvíle. Pořádali v Osečanech prohlídky pro veřejnost, dokonce v zámku ubytovali krátce po začátku války na Ukrajině několik rodin uprchlíků. Jak vyplývá z rozhovoru pro Blesk.cz, Daniel Krejčík byl ten, který s nápady chodil, a Matěj Stropnický je toleroval.

"Vydrželi jsme spolu období bez peněz, ustál moji nemoc, na všechny moje nápady vždycky kývl – ať už to byl pokus o adopci, tak když souhlasil s ubytováním dvaceti lidí z Ukrajiny v našem domově," uvedl herec s tím, že viníkem rozchodu nebyl rozhodně jen Matěj Stropnický. Partneři se prý začali názorově rozcházet.

"Odešel jsem, protože jsme se začali rozcházet v politických názorech, v hodnotových otázkách. Každý jsme najednou viděli svět jinak a já už pro některé věci nedokázal najít pochopení," řekl upřímně Krejčík a dodal, že postupem doby, kdy spolu partneři žili, se jejich role obrátily. Daniel Krejčík byl najednou úspěšnější a oblíbenější než jeho partner, který roli toho známějšího zastával na začátku jejich vztahu. "Když se takhle prohodí role, nikdy to pro vztah není jednoduché," doplnil.

Když ještě byli partneři spolu, Matěj Stropnický dal pro ŽivotvČesku.cz nahlédnout do jejich netradičního obydlí a promluvil o rozsáhlé rekonstrukci střechy zámku. "Zastavěná plocha zámku je 600 metrů čtverečních, střecha bývá o třetinu více, přesně metry čtvereční na střeše nevím, ale vím, že na střechu padlo 20 tisíc bobrovek a zhruba půl kilometru okapních rour," sdělil Stropnický, který pro ŽivotvČesku.cz tehdy popsal, kde dvojice sehnala peníze na rekonstrukci střechy. 

"Měli jsme soutěž, kterou vyhrála jedna společnost, vysoutěžili to za 9,1 milionu korun. Pečlivým hlídáním na místě se to podařilo o 950 tisíc zlevnit. Celková částka na konci je 8,2 milionu korun. Dostali jsme příspěvek od Středočeského kraje ve výši 5,8 milionu, na nás zbylo 2,5 milionu korun. Něco se nám podařilo vybrat od lidí, něco jsme vydělali prohlídkami, divadelním představením, naším zaměstnáním a ještě milion korun si půjčím," prozradil pro ŽivotvČesku.cz někdejší ambiciózní politik, který na zámku v Osečanech zřejmě zůstal. Daniel Krejčík se odstěhoval do Prahy, kde má pronajatý útulný byt.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.