Daniel Nekonečný by oslavil 56. narozeniny. Vzpomínáme na něj pořád, říká žena jeho života. Promluvila i o krádežích ze zpěvákova hrobu

Daniel Nekonečný
Daniel Nekonečný
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 30. 6. 2022

Zpěvák Daniel Nekonečný (†52) by oslavil 56. narozeniny. Mistr rozkoší a showman po sobě na tomto světě zanechal spřízněnou duši Zuzanu Kardovou a její dceru Terezu, které se poctivě starají o jeho památku. Na hrob na Malvazinkách jezdí pravidelně a s láskou ho opečovávají, řeší ale bohužel i nepříjemnosti. "Bohužel se řešila krádež velkého pomalovaného kamene a týden potom ukradli velkou mušli, kterou si Dan přivezl z Bali," řekla Zuzana Kardová pro ŽivotvČesku.cz.

Daniel Nekonečný, který se nazýval »králem rozkoše« a jehož vystoupení doprovázely exotické tanečnice, pestré barvy a ohnivé show, by se ve středu dožil 56 let. Z tohoto světa odešel náhle v březnu 2019 a důstojnou a láskyplnou péči o jeho památku od té doby zajišťuje jeho osudová žena Zuzana Kardová s pomocí dcery Terezy.

Přestože by se to mnohým mohlo zdát nepravděpodobné, kdyby byl zpěvák naživu, své narozeniny by vůbec neslavil ve velkém stylu, jak by leckdo předpokládal. "Dan právě narozeniny moc neslavil. To bylo zvláštní. Šli jsme třeba na večeři, ale aby nějak slavil, tak to vůbec ne," prozradila pro ŽivotvČesku.cz Zuzana Kardová.

Daniel Nekonečný měl v životě Zuzany Kardové a jejích blízkých velkou roli. Na společné zážitky a příjemné momenty rozhodně nezapomíná. Jeho památku neuctívá jen při důležitých výročích, jako jsou například narozeniny, ale celoročně.

"Den předtím jsme byly na hřbitově a daly jsme mu tam kytičky. Vzpomínáme na něj pořád. Moje máma na něj hodně trpěla, měli se moc rádi a volali si. Na hřbitov s dcerou půjdeme i zítra. Máme tam hodně kytek. A jak pršelo, tak to tam prolejeme. Chodíme tam často," řekla zpěvákova spřízněná duše pro ŽivotvČesku.cz.

Do hrobu na pražských Malvazinkách byly ostatky Dana Nekonečného uloženy před necelým rokem. Uložení předcházely dlouhé přípravy místa, které svým vzhledem odráží zpěvákovu osobnost. Bohužel se ale najdou i lidé, kteří tvrdou práci pozůstalých dokáží znesvětit hyenismem, jakým krádež na hřbitově nepochybně je.

"Já doufám, že Dan to vidí, protože to tam má teď překrásné. Nechala jsem tam zasadit kytky, udělala jsem tam skalku a kamínky. Bohužel se řešila krádež velkého pomalovaného kamene a týden potom ukradli velkou mušli, kterou si Dan přivezl z Bali. Přitom je to obojí těžké, ale oni si to stejně odnesli," postěžovala si pro ŽivotvČesku.cz Zuzana Kardová na zloděje.

Na péči o hrob Dana Nekonečného není Zuzana Kardová rozhodně sama. Pro její dceru Terezu byl zpěvák velmi důležitý, byla si s ním blízká a dodnes pro ni hodně znamená. Je proto připravená mamince nejen pomáhat, ale jednoho dne si vzít místo posledního odpočinku zpěváka na starost.

"Zrovna jsem říkala Tereze, že to místo mám zaplacené na 10 let, pak to ještě zaplatím a pak už se o to musí starat ona. Aby ten hrob fungoval pořád. Pro nás je pravidlo, že dvakrát nebo třikrát týdně jedeme na Malvazinky, přes to vlak nejede," dodala Zuzana Kardová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.