Daniel Radcliffe znovu jako Harry Potter. Odmítá však Rowlingovou. Transgender ženy jsou ženy, říká

Herec Daniel Radcliffe
Herec Daniel Radcliffe
Foto: Showpix.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 30. 9. 2020

Osobnost herce Daniela Radcliffa (31) už zůstane nesmazatelně spojena s jeho nejslavnější rolí Harryho Pottera ve filmovém zpracování stejnojmenného knižního bestselleru. Dokonce se přiznal, že by se jako čarodějný učeň klidně vrátil v Prokletém dítěti.

Hvězdná dráha britského herce Daniela Radcliffa odstartovala už v jeho dětských letech, kdy bych obsazen do hlavní role celosvětového fenoménu spisovatelky J. K. Rowlingové (55). Díky němu »ožila« podoba slavného kouzelníka Harryho Pottera a fanoušci knižní série se konečně dočkali filmového zpracování. Roky se snažil zbavit nechtěné nálepky a přijímal nabídky i ve filmech, které se vymykají hvězdnému proudu jeho nejznámější fantasy role. Zdá se, že na ni ale nezanevřel a nakonec pochopil, že už k němu bude vždycky patřit.

Herec definitivně nevyloučil, že by se mohl vrátit ve filmovém zpracování divadelní hry Harry Potter a Prokleté dítě, které se odehrává 19 let po hlavní linii příběhu. Na nejnovější »díl« by se mohla zaměřit společnost Warnes Bros po zakončení kouzelnické série Fantastických zvířat. Představitel Harryho Pottera sice není aktivní na sociálních sítích, přesto nedokázal nereagovat na vyjádření autorky bestselleru směřovaná k transsexuálům.

"Transgender ženy jsou ženy. Jakékoli opačné prohlášení potírá identitu a důstojnost transsexuálů a je v rozporu se všemi doporučeními, které poskytují profesionální zdravotnické asociace. Ty mají v tomto oboru mnohonásobně více odborných znalostí než Jo Rowlingová nebo já," napsal herec na blogu neziskové organizace The Trevor Project, která se zaměřuje na prevenci sebevražd mladistvých v LGBTQ+ komunitě.

Po kontroverzních vyjádřeních Rowlingové na Twitteru, mladý herec odmítá nadále spojovat své jméno s britskou spisovatelkou. Pokud by se znovu objevil jako oblíbený čaroděj, pak jedině bez spolupráce s její osobou. Vzhledem k tomu, že na Prokletém dítěti se J. K. Rowlingová podílela pouze jako spoluautorka, zůstává otázkou, jak velkou váhu může mít její účast na případném filmu oproti obsazení Radcliffa do hlavní role Harryho Pottera.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.