Daniela Kolářová by se bez práce musela uskromnit. Příjem jen ze starobního důchodu nevnímá ale jako tragédii

Daniela Kolářová
Daniela Kolářová
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 5. 2023

Česká republika prochází ekonomicky nelehkými časy. Zejména důchodová reforma dělá řadě seniorů vrásky na čele. Ekonomové a analytici se však shodují, že je nutné ji učinit. Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila legendární herečku Danielu Kolářovou (76), zda by jen z důchodu vyžila. Upřímně odpověděla, že by to zvládla, ale uskromnit by se rozhodně musela.

Současná situace nejen v ČR, ale obecně v Evropě dělá vrásky na čele nejednomu člověku. Výjimkou není ani herečka Daniela Kolářová, která pro ŽivotvČesku.cz prozradila, že současné dění, zvláště co se války na Ukrajině týká, sleduje s obavami. "Jsem z toho pořád úplně špatná," přiznala nepříjemné pocity.

Pokud jde o ekonomickou situaci v ČR a s ní chystanou důchodovou reformu, vnímá, že je potřebná. Sama pak nepatří mezi seniory, kteří musí do práce, protože žít jen z důchodu by pro ně bylo prakticky likvidační.

"Nemohu říct, že pro mě žít jen z důchodu by bylo složité. Musela bych se ale uskromnit, ale nebyla by to vyloženě tragédie. Hraji, aby mi neodumřel mozek, a také jsem ovdověla, takže si musím kompenzovat samotu," vysvětlila na dotaz redakce ŽivotvČesku.cz legendární herečka Daniela Kolářová.

O poznání horší pocit má ale Daniela Kolářová z aktuálního stavu společnosti a ze situace v Evropě. "Každé ráno si pustím rádio a poslouchám všechny ty hrůzy. Není to hezký svět, ve kterém žijeme. Často včetně nás samotných, protože jsme toho součástí," otevřela se pro ŽivotvČesku.cz ohledně svých emocí oblíbená umělkyně nedávno.

"Když si ale vše přiznám, tak se vlastně mám dobře," dodala optimisticky Daniela Kolářová, která si srdce svých fanoušků získala rolí v Nemocnici na kraji města, kde hrála nepříliš sympatickou Kateřinu Sovovou, nebo v Takové normální rodince, kde ztvárnila potrhlou Káču.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.