Daniela Kolářová prozradila, co jí v seriálovém prostředí působí rozpaky. Jsem ale vděčná, říká

Herečka Daniela Kolářová
Herečka Daniela Kolářová
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 27. 2. 2021

Herečka Daniela Kolářová (73) se netají tím, že nemá v oblibě natáčení »nekonečných« seriálů. Přesto pro druhou nejsledovanější komerční stanici udělala výjimku a kývla na roli kriminalistky. "Na začátku jsem si to neověřila, byla to moje chyba, že to nemá konec," promluvila herečka o roli, za kterou je ale vděčná.

Dominantou skvělé herecké kariéry Daniely Kolářové byly půvabné filmové komedie a role ve Vinohradském divadle. Seriálům se ale nevyhýbala a několik z nich osvěžila svým šarmem, elegancí i smyslem pro humor.

"Seriál je práce jako na běžícím páse. Je to odlišné od natáčení filmu či zkoušení v divadle. Je to jinak. Je tam velké množství lidí a scénáristé to píší pod nějakým časovým tlakem a na té celkové práci je to podle mě znát," popsala svůj pohled pro ŽivotvČesku.cz brilantní herečka na natáčení seriálů, které mají nekončící dějovou linku.

"Na začátku jsem si to neověřila, byla to moje chyba, že to nemá konec. Byla jsem zvyklá natáčet, že to má ohraničený počet dílů. Příjemné na tom je, že jsem v situaci, kdy odpadla všechna představení v divadlech a je to tedy pro mě způsob nějaké seberealizace, potkávání se s lidmi, jinak nevím, jak bych to psychicky zvládala. Musím být za to svým způsobem vděčná," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz Daniela Kolářová, která je tedy na druhou stranu ráda za možnost být na hereckém place.

Pro ni má ale mýdlová opera i stinnou stránku, a to je kromě scénářů bez hluboké myšlenky používaný jazyk. "Méně příjemné je velké množství scénářů. A jazyk. Všichni mluví pražskou češtinou a je to velká škoda pro charakteristiky figur, a to mi působí velké rozpaky," dodala pro ŽivotvČesku.cz herečka, která si diváka získala v rolích jako v Nemocnici na kraji města, kde hrála nepříliš sympatickou, ambiciózní Kateřinu Sovovou, nebo v Takové normální rodince – tam byla sympatická potrhlá Káča.

Filmová a v poslední době i seriálová herečka Daniela Kolářová (74) letošní prázdniny strá...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu