Daniela Kolářová zavzpomínala na velikána Ladislava Mrkvičku. Byl to čestný člověk, prozradila

Oblíbená herečka Daniela Kolářová
Oblíbená herečka Daniela Kolářová
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 28. 12. 2020

Herečku Danielu Kolářovou (74) zasáhla smutná zpráva o úmrtí velikána Ladislava Mrkvičky (†81), který zůstane legendou českého filmu i divadla. Pro ŽivotvČesku.cz zavzpomínala na dobrého člověka a kolegu, který odešel do hereckého nebe.

Herečka Daniela Kolářová, uznávaná a velmi obsazovaná herečka, zůstává zarmoucena tím, že zemřel její herecký kolega a člověk, kterého měla velmi ráda. V roce 2016 vyšel pohádkový příběh Malý princ jako audiokniha, kterou spolu oba namluvili a stala se tak jejich úspěšným dílem, na kterém spolupracovali.

"Byl to dobrý kolega – charakterově i profesně. Je to škoda. Je mi to líto, protože ty lidi chybí. Byl fajn, opravdu moc fajn. Byl to čestný a dobrý člověk," řekla Daniela Kolářová pro ŽivotvČesku.cz.

Ladislav Mrkvička se do srdcí diváků zapsal jako žokej v seriálu Dobrá voda nebo rolí v seriálu 30 případů majora Zemana, kde ztvárnil nadporučíka Stejskala. Mrkvička vždy tvrdil, že do všech rolí dával celý svůj um.

Také herečka Jiřina Bohdalová se vyjádřila ke smutné zprávě, která zasáhla nejen herecký svět, ale i veřejnost. "Nemám slov… Je to tak pocitová záležitost. Je to smutné a všechno by bylo málo. Byl to vynikající herec, ale opravdu vynikající. Bezvadný kluk, rovnej chlap obrovsky. Vždyť taky za to dostal za uši. Je to škoda, tento člověk měl rozhodně co předávat," řekla pro ŽivotvČesku.cz Jiřina Bohdalová.

Ladislav Mrkvička se potýkal s Parkinsonovou chorobou, která už mu nedovolovala pracovat. V loňském roce obdržel Českého lva i Cenu Thálie.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.