Dárečků jsme dceři nakoupili hodně, přiznal Bohuš Matuš. Popsal netradiční bramborový salát, který dělá po svém

Bohuš Matuš s dcerou Natálkou
Bohuš Matuš s dcerou Natálkou
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
eliska.reiglova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 23. 12. 2021

Zpěvák Bohuš Matuš (48) patří mezi ty, kteří už jsou zcela naladěni do vánoční nálady. Nedočkavě vyhlíží Štědrý den, který stráví se svou manželkou Lucií (18) a roční dcerou Natálkou. "Uklízíme, připravujeme dárečky a moc se těšíme," řekl pro ŽivotvČesku.cz a popsal, jak dělá netradiční bramborový salát, na němž si pak při štědrovečerní večeři pochutná.

Nejkrásnější vánoční dárek, který nic nepřekoná, dostal Bohuš Matuš už vloni. I když ne tak úplně pod stromeček, už 6. prosince loňského roku mu tehdy ještě přítelkyně Lucie přivedla na svět dceru Natálku. Ta v loňském roce ještě z Vánoc rozum neměla, letos se ale už může rozplývat nad svítícím stromečkem a usmívat se u dárků.

"Už jsme určitě ve sváteční náladě. Uklízíme, připravujeme dárečky a moc se těšíme, protože dcera už má rok, tak bude mít radost. Nakoupili jsme jí hodně dárečků, tak snad bude spokojená," řekl pro ŽivotvČesku.cz Bohuš Matuš, který se těší na příjemně strávené svátky se svými milovanými děvčaty a přiznal, že dárečkách opravdu nešetřil.

Štědrý večer probíhá u Matušů doma za dodržení tradic, které k němu patří. Sám zpěvák se už den předem postaví k plotně, aby měl následující den o něco méně starostí. "Já dělám vynikající bramborový salát, ten si připravím den dopředu. Vždy si dáme kapra nebo kuřecí řízek, na co kdo má chuť, já si dávám kapra," prozradil otec rozkošné roční holčičky pro ŽivotvČesku.cz.

Před Vánoci se tradičně v kolektivech vedou diskuze o bramborovém salátu, lidé si na něj předávají recepty a debatují, zda do něj patří salám, či nikoliv. Salát, který ke štědrovečerní večeři jí zpěvák s rodinou, je úplně odlišný od toho, který mají lidé běžně o Vánocích na stole. Dokonce v něm není ani majonéza.

"Já ten salát dělám po svém. Dělám to tak, jak se opravdu má, že uvařím brambory a nechám je vychladnout, aby nebyly horké. Dávám tam takový speciální krém, není to majonéza, je to taková dobrota. Pak přidám hodně kukuřice, protože kukuřičku máme rádi. Místo salámu tam dávám dobrou šunku," dodal pro ŽivotvČesku.cz Bohuš Matuš.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.