David Schwimmer slaví 54. narozeniny. Ross dopadl nejlépe ze všech mužů z Přátel

David Schwimmer oslavuje 54. narozeniny
David Schwimmer oslavuje 54. narozeniny
Foto: Showpix.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 11. 2020

Herec David Schwimmer, kterého si televizní diváci pamatují především jako Rosse Gellera z kultovního sitcomu Přátelé, slaví 54. narozeniny. Ačkoliv je nejstarším z mužských protagonistů seriálu, paradoxně dopadl nejlépe z nich. Matt LeBlanc a Matthew Perry se totiž oba potýkali s nepříjemnými problémy v osobních i kariérních životech.

David Schwimmer se v 90. letech proslavil jako Ross v seriálu Přátelé. Ten, ačkoliv poslední série byla odvysílána před 16 lety, je dodnes hitem a lidé ho stále rádi sledují. Ani osudy protagonistů proto mnohým nejsou lhostejné.

Zatímco o představitelkách Rachel, Monicy a Phoebe se hovoří neustále, povětšinou v souvislosti s jejich přístupem ke stárnutí, o seriálových mužích se toho lidé moc nedozvídají.

Trable kolegů

Matt LeBlanc a Matthew Perry měli v minulosti spoustu problémů, které se podepsaly i na jejich nynějších životech. Matt kupříkladu nezvládl konec Přátel a neúspěšným volným pokračováním s názvem Joey si málem zničil kariéru. Ani moderování show Top Gear mu úspěch nepřineslo, ba naopak se na něj snesla velká vlna kritiky. Podle dlouholetých diváků se rozhodně nemohl rovnat žádné z původních britských tváří.

Matthew Perry sváděl už v průběhu natáčení sitcomu boj se svými démony. Kvůli závislostem na drogách a alkoholu, které střídavě ovládal a pak naopak ovládaly ony jeho, si prošel nejednou i léčebnou. Ačkoliv dnes už holduje jen cigaretám, dlouholeté nešvary se na jeho vzhledu podepsaly a v 51 letech vypadá o mnoho starší. Bojuje navíc s přebytečnými kilogramy, které se mu ale nedaří shodit.

David Schwimmer jako vítěz

Seriálový Ross nemá dodnes o pracovní nabídky nouzi, pokud si sám nechce stoupnout před kameru, osvědčil se i jako režisér. V letošním roce zazářil v komediálním seriálu Intelligence, který se roku 2021 dočká druhé série.

Kromě kariéry mu může radost dělat i jeho devítiletá dcerka Cleo. Ta bude na svého otce jednoho dne pyšná nejen pro jeho slávu, ale i proto, že si při práci nachází čas i na řízení centra v Santa Monice, jež psychicky i materiálně pomáhá obětem znásilnění.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.