Dcera Lucy z Dallasu je kopií slavné matky. Cherish Leeová přišla o rodinu. Její památku uctila dojemným gestem

Herečka Charlene Tilton má nadanou dceru Cherish
Herečka Charlene Tilton má nadanou dceru Cherish
Foto: Profimedia.cz
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 7. 1. 2021

Seriál Dallas byl před více než 40 lety vrcholem televizní zábavy a herci, kteří v něm tehdy hráli, zůstávají nezapomenutelní. Jednou z nejvýraznějších tváří seriálu byla půvabná blondýnka Charlene Tiltonová (62), která ztvárnila rozmazlenou Lucy Ewingovou. Ze stínu své role se nikdy nevymanila, ale na svět přivedla krásnou dceru Cherish (38), která si zvolila jako svoji profesní dráhu hudbu, po čemž jako mladá toužila i její matka.

Po skončení Dallasu se Charlene Tiltonová neúspěšně snažila prorazit jako zpěvačka, protože chtěla, aby ji lidé neznali jenom jako členku rodiny bohatých ropných magnátů z kultovního seriálu. Z několika písní vzešel jen jeden velký hit, ale dnes ji těší, že se v jejích vysněných stopách vydala dcera, které se podařilo něco, o co se představitelka Lucy Ewingové snažila marně dlouhé roky.

Cherish Leeová je plodem lásky, která vznikla mezi její matkou a country zpěvákem Johnnym Lee (74). Hudbu má krásná blondýnka v genech a inspirace pro její první písně přicházela se smutnými životními událostmi.

Její rodiče se po dvouletém manželství v roce 1984 rozvedli a našli si nové partnery. Lee se oženil s Deborah Spohrovou (†41) a v roce 1990 se jim narodil syn - Johnny Lee junior. Zpočátku se rodinný život zdál být ideálním, ale Deborah neuhlídala svou závislost na předepisovaných lécích a kvůli drogám skončila mnohokrát i ve vězení. To se podepsalo na psychice jejího syna.

"Johnny ztratil matku, mou macechu, když byl na střední škole. Byla závislá na lécích a každou chvíli se ocitla za mřížemi. Naposledy ji táta řekl, že pokud tam skončí znovu, kauci už za ni nezaplatí a ven ji nedostane. Znovu ji zatkli a ve vězení se oběsila," vzpomínala Cherish Leeová na těžké chvíle, jak uvedl magazín Billboard.

Sklony k užívání návykových látek měla nejen její macecha, ale také nevlastní bratr Johnny, kterého tragická smrt matky hluboce zasáhla. "Našla jsem u něj jehly a táta mi nechtěl věřit. Pak už jsem jen sledovala, jak tátovi mizí cennosti, které Johnny prodával, aby měl na drogy. Kradl i mé věci. Ale nebyl takový, z ničeho ho neviním, za všechno může ta závislost," řekla zpěvačka, jejíž bratr se nakonec ve věku 23 let předávkoval a zemřel.

Když se macecha nadané Cherish ve vězení oběsila, její syn si nechal vytetovat nápis »Always Remember«, kterým si připomínal její památku. Po smrti Johnnyho jeho sestra gesto zopakovala a na jeho počest má stejný nápis vytetovaný na předloktí.

O pocitech souvisejících s drogovou závislostí, smrtí macechy a trápením bratra, kterého potkal stejný osud, zpívala v písni Ones You Leave Behind. Ta se stala její osobní hudební zpovědí plnou silných emocí a bolestných životních zkušeností.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.