Dcera zesnulého miliardáře Anna Kellnerová promluvila o zdravotním problému, který jí způsobuje kůň

Dcera zesnulého miliardáře Petra Kellnera
Dcera zesnulého miliardáře Petra Kellnera
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 18. 11. 2021

Pro zesnulého miliardáře Petra Kellnera, který zemřel ve věku 56 let při pádu vrtulníku na Aljašce, byla rodina na prvním místě. Jeho dcera Anna (24), která je úspěšnou parkurovou jezdkyní, byla jeho velkou pýchou. Jezdectví si na ní ale každý den vybírá daň. Tu největší si vybralo v roce 2019, kdy utrpěla velmi bolestivé zranění. Od té doby se sportu nemůže věnovat tak, jak by chtěla. Pro ŽivotvČesku.cz se ohledně jejího koně vyjádřil legendární český jezdec Josef Váňa (69).

Anna Kellnerová od dětství milovala koně a její otec ji v zálibě, která přerostla v profesi, vždy zcela podporoval. Na klisně se jménem »Catch me if you can«, kterou jí otec pořídil v roce 2018 za 250 milionů korun, se letos zúčastnila i olympiády. Nyní ji čeká Global Champions Prague PlayOffs, kterých se naposledy zúčastnila jako divačka. Tentokrát usedne do sedla a to i přesto, že ji stále lehce limitují následky zranění.

V květnu 2019 si Kellnerová při pádu z koně zlomila stehenní kost. Hned čtyři měsíce poté už byla zpátky v sedle, plně zotavená ale není. "Tehdy jsem nebyla schopná jezdit ani moc chodit. Teď je to jednodušší. Musím sice pořád několikrát týdně cvičit, podstupovat fyzioterapii, abych mohla dělat to, co dělám, i když s malým omezením," řekla dcera Petra Kellnera pro iDnes.cz.

Přestože zdravotní stav po úrazu Annu Kellnerovou omezuje, při utkáních je vše při starém. "Dřív jsem třeba zvládla odjet šest až osm koní denně, teď to jsou čtyři. Změna to je, ale v závodě by mě to poznamenat nemělo," vysvětlila mladá nadějná jezdkyně pro portál, jak konkrétně ji následky zranění limitují.

Kromě zranění nohy Anna Kellnerová u koní trpí i v jiném ohledu, pokud si zapomene vzít prášek. Je na ně totiž alergická. "Překvapivě je nás víc, co mají alergii na koně. Holt si vezmu nějaký prášek – samozřejmě povolený, abych prošla dopingovou kontrolou – a ten mně pomůže trochu alergii utlumit. A když se to nepovede, tak prostě kýchám a smrkám," zasmála se jedna z nejvýraznějších tváří českého parkuru v rozhovoru.

Některé z fanoušků zajímá, proč kůň nadané závodnice, stál astronomickou částku. Na dotaz redakce ŽivotvČesku.cz odpověděl legendární český jezdec Josef Váňa.

"V koupích koních hraje nějakou roli prestiž. Jsem přesvědčený o tom, že do budoucna může jít u této klisny o dobrý kšeft. Investice se v tomto případě může vrátit nejen v podobě případných úspěchů. S ohledem na to, že jde o klisnu s kvalitními geny, lze těžit i z prodeje jejich hříbat, či dokonce embryí. Jejich aukce jsou v dnešní době zcela běžné. U plnokrevníků to není možné, protože se berou jako živel zplozený přirozenou cestou, takže v tomto směru v byznysu cena hrála svou roli," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz Josef Váňa a pokračoval. "Svým způsobem, pokud klisna bude plodná a bude schopná dávat dva, tři potomky za rok, kteří budou donošení v jiných matkách, proč ne. Pan Kellner určitě tehdy věděl, že nekupuje zajíce v pytli," dodal pro ŽivotvČesku.cz letitý odborník přes koně Josef Váňa, že kůň za 250 milionů je zajímavou investicí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.