Dceru přivedla na svět v brazilské izolaci. Stihla jsem to těsně před soudem, říká Češka obviněná z pašování kokainu

Češka Lucie T. čeká v Brazílii na soud
Češka Lucie T. čeká v Brazílii na soud
Foto: Se svolením Lucie T.
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 9. 2021

Češka Lucie T. (34) byla v září 2019 v Brazílii zadržena kvůli pašování narkotik. Policisté jsou přesvědčení, že ze země chtěla vyvézt 6 kilogramů kokainu. Česká občanka stále čeká na zahájení procesu a tvrdí, že soud dokáže přesvědčit o své nevině. V zemi se vdala a nyní přivedla na svět dceru. "Termín porodu jsem měla na začátek října. Bála jsem se, že se porod bude shodovat s dnem soudu," řekla Lucie T. pro ŽivotvČesku.cz. Dcera si na svět ale nakonec pospíšila.

Lucie T. je v Brazílii už od září 2019. Může se volně pohybovat, ze země ale nesmí vycestovat, musí čekat na zahájení procesu. Česká občanka tvrdí, že do převozu narkotik ji chtěl vmanipulovat muž, za kterým do Brazílie před dvěma roky přijela. Důkazy, že o drogách nevěděla, by podle ní měly být v jejím mobilním telefonu.

"Já nikam nic nevezla a vůbec o ničem nevěděla. Mám na to důkazy, které jsou v telefonu, který mi zabavila policie," řekla Lucie T. v minulosti pro ŽivotvČesku.cz s tím, že je přesvědčená, že brazilský soud ji musí osvobodit. "Pořád čekám na zahájení soudu. Také se to tu odkládá z důvodů epidemie," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz s tím, že nový termín soudu se měl krýt s dnem porodu. Dcera si nakonec ale na svět pospíšila. Narodila se 8. září, měří 33 cm a váží 2580 g.

Česká občanka má v Brazílii volný režim, pouze jí vadí, že je izolovaná od své české rodiny, pořád ale věří, že na Vánoce se dostane domů do Česka. Chtěla by přicestovat i se svým manželem, kterého v Brazílii poznala. "Manžel pochází z Nigérie, ale tady žije dlouho, má i místní pas. Jsem s ním spokojená po všech stránkách. S kamarádem má obchod s oblečením a nyní mě živí," pochválila muže, se kterým nyní bude vychovávat malou holčičku a doufá, že rodině už brzy bude moci ukázat krásy severní Moravy, odkud pochází.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.