Deprese schovával za úsměv a bojí se smrti. Jim Carrey promluvil o podivném rituálu před spaním

Herec Jim Carrey
Herec Jim Carrey
Foto: Showpix
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 6. 2. 2021

Kanadský herec Jim Carrey (59) je jedním z nejúspěšnějších a nejslavnějších komediantů novodobé kinematografie. V soukromí je paradoxně jen obtížné ho zahlédnout s úsměvem na tváři, jak sám zmínil v mnoha rozhovorech, deprese ho sužují léta. V minulosti bral antidepresiva, dnes užívá homeopatika a relaxuje u malování. Některé jeho strachy ale přetrvávají.

Největší průlom Jima Carreyho coby herce přišel v roce 1994, bohužel to byl i rok, kdy jeho otec zemřel. "Vzdal se své hudební kariéry aby zabezpečil rodinu, když jsem vyrostl, sledoval, jak se snažím prorazit a podporoval mě. Ale nikdy neměl možnost vidět, čeho jsem dosáhl,“ řekl smutný Carrey v rozhovoru pro magazín Men’s Health.

Krátce po úspěchu přišla i první velká kritika, lidé měli Carreyho zničehonic dost a on netušil, co se děje. "Bylo to v roce 1999, seděl jsem v autě a brečel jsem za volantem. Říkal jsem si, co se stalo, o čem ta nenávist je a jak vznikla,“ přiznal komediální herec.

Carrey chtěl na chvíli zmizet ze světa, na který si zvykl a proto si usmyslel, že se ubytuje v první hotelu, na který narazí. "Neměl jsem u sebe žádná zavazadla. Pak mi došlo, že to nemůžu udělat, lidé mě znají, nemůžu se jít někam ubytovat a vypadat u toho jako maniak,“ vzpomíná na moment zlomu.

Jim se rozhodl jet domů a došel k prozření. "Řekl jsem si, že nejsem ten Jim Carrey, kterého lidé znají. Ten, který vypráví anekdoty a má pořád dobrou náladu. Najednou jsem se cítil volný a věděl jsem, že musím ukázat, jaký jsem doopravdy,“ přiznal herec, který krátce poté sdělil světu, že ho sužují deprese.

Ukázat své pravé já se Carreymu vyplatilo, kritika jako by ustala a on může mluvit o tom, čím si od těžkých myšlenek ulevuje. "Když někdo nebude chtít vidět kdo jsem, je to jeho problém, své jsem řekl. Maluji a je mi díky tomu lépe, umění je ten nejlepší lék,“ řekl upřímně.

Některé strachy, které se zdají být absurdní, ho trápí dodnes. Proto například před spaním denně provádí podivný rituál. "Bojím se, že zemřu ve spánku, budu ošklivý a někdo mě vyfotí. Takže se před spaním vždy upravím, aby mi to slušelo,“ svěřil přímočarý Jim Carrey.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.