Deprese schovával za úsměv a bojí se smrti. Jim Carrey promluvil o podivném rituálu před spaním

Herec Jim Carrey
Herec Jim Carrey
Foto: Showpix.cz
Publikováno: 6. 2. 2021

Kanadský herec Jim Carrey (59) je jedním z nejúspěšnějších a nejslavnějších komediantů novodobé kinematografie. V soukromí je paradoxně jen obtížné ho zahlédnout s úsměvem na tváři, jak sám zmínil v mnoha rozhovorech, deprese ho sužují léta. V minulosti bral antidepresiva, dnes užívá homeopatika a relaxuje u malování. Některé jeho strachy ale přetrvávají.

Největší průlom Jima Carreyho coby herce přišel v roce 1994, bohužel to byl i rok, kdy jeho otec zemřel. "Vzdal se své hudební kariéry aby zabezpečil rodinu, když jsem vyrostl, sledoval, jak se snažím prorazit a podporoval mě. Ale nikdy neměl možnost vidět, čeho jsem dosáhl,“ řekl smutný Carrey v rozhovoru pro magazín Men’s Health.

Krátce po úspěchu přišla i první velká kritika, lidé měli Carreyho zničehonic dost a on netušil, co se děje. "Bylo to v roce 1999, seděl jsem v autě a brečel jsem za volantem. Říkal jsem si, co se stalo, o čem ta nenávist je a jak vznikla,“ přiznal komediální herec.

Carrey chtěl na chvíli zmizet ze světa, na který si zvykl a proto si usmyslel, že se ubytuje v první hotelu, na který narazí. "Neměl jsem u sebe žádná zavazadla. Pak mi došlo, že to nemůžu udělat, lidé mě znají, nemůžu se jít někam ubytovat a vypadat u toho jako maniak,“ vzpomíná na moment zlomu.

Jim se rozhodl jet domů a došel k prozření. "Řekl jsem si, že nejsem ten Jim Carrey, kterého lidé znají. Ten, který vypráví anekdoty a má pořád dobrou náladu. Najednou jsem se cítil volný a věděl jsem, že musím ukázat, jaký jsem doopravdy,“ přiznal herec, který krátce poté sdělil světu, že ho sužují deprese.

Ukázat své pravé já se Carreymu vyplatilo, kritika jako by ustala a on může mluvit o tom, čím si od těžkých myšlenek ulevuje. "Když někdo nebude chtít vidět kdo jsem, je to jeho problém, své jsem řekl. Maluji a je mi díky tomu lépe, umění je ten nejlepší lék,“ řekl upřímně.

Herce Vojtu Kotka (34) znají diváci především jako představitele sympaťáků a klaďasů. Již ...

Některé strachy, které se zdají být absurdní, ho trápí dodnes. Proto například před spaním denně provádí podivný rituál. "Bojím se, že zemřu ve spánku, budu ošklivý a někdo mě vyfotí. Takže se před spaním vždy upravím, aby mi to slušelo,“ svěřil přímočarý Jim Carrey.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu