Děsivé místo v Čechách, kde se lidé ztrácejí v čase. Branišovský les straší černým mužem a hlasy mrtvých

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: pixabay.com
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 5. 12. 2020

Na okraji Českých Budějovic se nachází místo, které svou mystickou ponurou atmosférou a hojným výskytem paranormálních jevů, přitahuje návštěvníky jako magnet. Ne nadarmo se Branišovskému lesu říká »Nejstrašidelnější les v Čechách«, protože se v něm odehrává řada velmi podivných věcí, které zůstávají dodnes záhadou.

Branišovský les spadá pod Jihočeský kraj a už dlouhá léta patří mezi místa, která lákají nejen odborníky zabývající se paranormálními jevy, ale i ty, kteří chtějí na vlastní kůži zažít to, o čem se tradují doslova legendy. Zkušenosti mnohých návštěvníků lesa vypráví řadu příběhů, které se týkají snad všech nadpřirozených věcí, jaké si jen lze představit.

Ztráta orientace v prostoru a čase

Branišovský les představuje místo, kde se lidé snadno ztrácejí a zažívají pocity, jako by se ocitli v jiném prostoru a čase. Všechno se zdá najednou zpomalené a mlhavé, informuje dokument Duchové lesa Bor. Lidé, co se vydají do hlubin lesa, také často zmiňují, že vyfocené fotografie jsou rozmazané a vyskytují se tam mimo jiné i problémy s elektronikou.

Bloudící duše kolem hlavní cesty

Traduje se, že už na přelomu 15. a 16. století v místních močálech údajně nalezlo smrt mnoho lidí. Právě jejich duše mají být těmi, které bloudí a touží dojít míru a klidu. Dnešní návštěvníci lesa popisují stavy zvláštního pronásledování, pocitu přítomnosti někoho ve své blízkosti a podivnou tíhu na hrudi, jak uvádí dokumentární film Tajemno a záhady: Branišovský les. Mezi stromy se údajně ozývají kroky a v okolí jsou slyšitelné nevysvětlitelné hlasy a zvuky.

Legenda postavy černého muže

Jedním z duchů, které lidé velmi často popisují, je tzv. černý muž. O něm se mluví jako o strážci lesa, který má chránit přírodní krajinu před nevítanými návštěvníky. Nejčastěji bývá spatřen u tzv. božích muk, které se stavěly na rozcestí, aby pomohly k lepší orientaci v přírodě. Má jím být vysoký muž v klobouku a plášti, jehož nohy se při chůzi nedotýkají země a dokonce je schopen se i velmi rychle přemisťovat z místa na místo, popisuje dokument Tajemnou a záhady. Jeho oči mohou měnit barvy – pokud jsou modré, má tím člověka před něčím varovat a pokud jsou zbarvené do ruda, má to působit jako zákaz vstupu.

 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.