Deštivý květen vystřídá chladný červen. Dagmar Honsová uvedla, za jaké teploty budeme rádi

Pixabay.com
Počasí – ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Klára Zaňková | Redaktorka
klara.zankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 16. 5. 2021

Polovina měsíce května přinesla velké množství dešťových srážek a Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu týkající se rizika vzestupu hladin toků. Teploty citelně klesly a oblačné až zatažené počasí pokazilo předchozí dny, které byly teplé a slunečné. Druhá polovina května nebude příliš odlišná a ani na začátku června to nevypadá na žádné tropy. "Žádná »hitparáda« se konat nebude, protože za 20 °C budeme zřejmě rádi. Mohu říci, že druhá polovina května bude bohatá na srážky a slunečních paprsků si bohužel moc neužijeme," řekla Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Podle dlouhodobého výhledu Českého hydrometeorologického ústavu bude v prvním červnovém týdnu nadprůměrný úhrn srážek, které se mají pohybovat kolem 26 milimetrů. V dalších týdnech pak úhrny klesnou na 10 až 20 milimetrů. Co se tedy týká deště, tak období od začátku nového měsíce bude průměrné až slabě nadprůměrné.

"Je to daleko, modely ukazují na úplný začátek června. Žádná »hitparáda« se konat nebude, protože za 20 °C budeme zřejmě rádi. Mohu říci, že druhá polovina května bude bohatá na srážky a slunečních paprsků si bohužel moc neužijeme," řekla Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že existuje přísloví, které říká: Na mokrou zem rádo prší a přesně to lze očekávat také po víkendu.

"V pondělí očekáváme, že na Moravě a ve Slezsku spadne 30 milimetrů srážek – normálně by to množství srážek nic nedělalo, ale vzhledem k tomu, že půda je tam už hodně nasycená vodou, tak by se měly zvedat hladiny řek, byť to bude 30 milimetrů srážek. Lokálně s rizikem povodní musíme počítat i nadále, denně bude pršet a denně mohou být vydatnější srážky. Nejsou vyloučené bouřky a i v nich může spadnout 25 milimetrů," vyjádřila se meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz.

Láska vnáší do života nejen krásné věci, ale i ty smutné a bolestivé. Zpěvačka Monika Absolonová (44) má za sebou rozchod s dlouholetým partnerem a bývalým hokejistou Tomášem Hornou (40), s nímž má dva syny – pětiletého Tadeáše a mladšího Matouše (2). V současné době žije v rodinné vile v městské části Lhotka v Praze, ve které strávila dlouhé roky a patří jejím rodičům.

Noc na pondělí byla tropická a stejně tak tropické bude i pondělí a pracovní dny, které bu...

Pokračovat bude i chladné počasí, kdy teploty určitě nepřekročí ani »dvacítku«. "V týdnu očekáváme 13 až 17 °C a teplotně to bude opravdu mizerné. Příští víkend to vypadá dokonce na teploty pouze do 15 °C. Během pondělního dne by měl začít zesilovat vítr na čerstvý, čímž bude pocitová teplota ještě snižovaná. Nejlepší investice teď bude do deštníku nebo pláštěnky," doplnila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu