Devítiletý chlapec hrdinou: Díky oblíbenému televiznímu pořadu zachránil matku před jistou smrtí

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 24. 11. 2020

Mylně se mluví o negativních vlivech sledování televize na děti. Některé pořady totiž dokážou vzdělávat a mít naopak pozitivní efekt, který se v budoucnu může ukázat jako zcela zásadní. Důkazem toho je příběh teprve devítiletého Jesse Taita z australského města Melbourne, který díky svému oblíbenému pořadu dokázal zachránit život vlastní matce, která by bez jeho včasné pomoci zemřela.

Před třemi týdny si šel devítiletý Jesse Tait v podvečer zaplavat do bazénu. K němu se připojila i jeho matka Sarah. Nakonec zůstala ve vodě sama a chlapec postával nedaleko a nevěnoval jí pozornost. Ale během okamžiku se Sarah potopila pod hladinu, ale už se nevynořila. Toho si vzápětí všiml, a jakmile mu došlo, že se topí, okamžitě skočil do vody. "Uvědomil jsem si, že ji nemůžu zvednout, tak jsem ji převrátil a začal tlačit na břicho. Myslel jsem si, že by tam mohla být voda a taky že ano. Pak mě začala prosit o pomoc," popsal Jesse hrůzný zážitek, u něhož se dá jen stěží odhadovat, co musel v danou chvíli prožívat, jak píše Daily Mail.

Sarah si nešťastnou náhodou zlomila páteř na dvou místech a potřebovala urgentní převoz do nemocnice. "V jednu chvíli jsem si myslela, že zemřu. Byla jsem potopená hlavou dolů a nemohla jsem nic dělat. Prostě jsem ztichla a myslela si, že tohle je můj konec. Je to můj superhrdina," vyjádřila se chlapcova matka Sarah Tait v rozhovoru pro Daily Mail. Její manžel Warren věří tomu, že kdyby nebylo včasného zásahu Jesse a jeho odvahy, milovaná žena by už nebyla mezi živými. "Nejsem věřící, ale je opravdu zázrak, že přesně věděl, co má dělat jen díky sledování toho pořadu Bondi Rescue," přiznal otec malého zachránce.

Chlapec je totiž věrným fanouškem australského televizního pořadu Bondi Rescue, který se zaměřuje na záchranné akce. Ať už jde o ztracené děti, zranění, žraloky v moři, záchranu tonoucích nebo řešení zločineckých kauz na pláži. Právě odtamtud Jesse pochytil své znalosti a v situaci, kdy musel prokázat nejen odvahu, ale právě i vědomosti související s první pomocí zraněnému a tonoucímu. Jeho matka se zotavuje v rehabilitačním centru Royal Talbot a může synovi vděčit za život. "Chci lidem pomáhat a starat se o jejich bezpečnost," prozradil Jesse Tait v rozhovoru, jak uvedl Daily Mail.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.