Devítiletý chlapec ukázal dobré srdce. Vzdal se dárku pro jiného, kterému zemřeli rodiče i dědeček

Devítiletý chlapec ukázal dobré srdce
Devítiletý chlapec ukázal dobré srdce
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 27. 12. 2020

Spousta dětí se na Vánoce těší především kvůli vidině dárků pod stromečkem. Pro devítiletého Hudsona Boyera je ale zřejmě důležitější v tento čas být s rodinou a konat dobré skutky. Jak jinak si lze vysvětlit, že Santovi poslal dva dopisy. V prvním byl seznam, co si k Vánocům přeje, ve druhém naopak žádal, aby jednu z hraček nedostal on, ale aby ji Santa raději poslal osiřelému chlapci z chudých poměrů.

Rodiče Hudsona se zapojili do vánoční dobročinné akce, skrz kterou byli anonymně spojeni s malým chlapcem a jeho babičkou, která se o něj stará. Rodiče neměl a krátce před svátky mu navíc zemřel dědeček, jehož ztrátu oplakával.

Dědeček toho chlapce podlehl rakovině. Babička i on museli být vystresovaní a moc peněz jim nezbylo, výdaje za léčbu nebyly zrovna malé,“ popsali Hudsonovi rodiče webu Real-Fix.

Vysvětlení

Hudson se o chlapci dozvěděl od svých rodičů. „Vysvětlili jsme mu tu situaci a zeptali jsme se ho, jestli by se vzdal hoverboardu od Santy, aby ho mohl dostat ten chlapec, který v životě zatím moc štěstí neměl.“ K překvapení rodičů Hudson okamžitě souhlasil.

Své přání napsal Santovi. „Drahý Santo, vzdávám se svého vánočního dárku pro chlapečka, který žije jen se svými prarodiči. Rád bych, aby hoverboard dostal on. Pomůžeš mi s tím? Hudson.“

Překvapení

Za to, že Hudson o Vánocích myslel víc na druhé než na sebe, se jeho rodiče rozhodli, že hoverboardem obdarují nešťastného chlapce i svého syna. Protože se svého dárku ve prospěch jiného dítěte vzdal, určitě ho pod stromečkem nečekal.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.