Reklama:

Dívku v Jenštejně možná žádný had nekousl. Ten příběh je dost divný, hodnotí odborník

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 1. 2021

Případ z Jenštejna u Prahy, kde měl šestiletou dívku na zahradě kousnout chřestýš, začíná mít značné nesrovnalostii. Je možné, že na dítě had ve skutečnosti neútočil, ale ke zranění došlo jinak. "Podle mého názoru je to celé nesmysl. Moc tomu příběhu nevěřím," uvedl pro ŽivotvČesku.cz odborník z oboru herpetologie Tomáš Bublík.

Reklama:

Dívku měl v pátek kousnout had, když si hrála na zahradě. Byla převezena do nemocnice, kde jí podle dosavadních informací lékaři podali sérum. To však byla první věc, kterou experti rozporovali. Není totiž možné podat protijed, když nevíte, jaký druh hada na postiženého zaútočil.

Reklama:

"Jediné oddělení, které má k dispozici sérum tohoto typu, je na Karlově náměstí. A ti by určitě nepodali sérum dítěti, když neví, o jakého hada šlo," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz po události herpetolog Tomáš Bublík a dodal, že podle informací, které jsou mu dostupné z médií, příběhu o hadovi na zahradě příliš nevěří.

Informace, že dívce bylo podáno sérum, byly později vyvráceny. Chovatel hadů Karel Kerouš ale uvedl, že podle fotky, kterou viděl, to vypadá, že na dívku zaútočil až dva metry velký had. Kerouš se přiklání k tomu, že může jít o chřestýše či nějaký druh zmije. Dívce měla život zachránit kotníčková bota.

Po pár dnech je však sitauce zcela jiná. Policisté už dívku vyslechli v přítomnosti rodičů. Holčička nepotvrdila, že by viděla hada. "Ani tento výslech ale nepřinesl žádný nový poznatek a stále nevíme, jak se dítě zranilo," řekla pro deník Právo mluvčí policie Barbora Schneeweissová. Útok hada se tak dosud nepotvrdil.

V Jenštejně se také spekulovalo, zda hada ze zahrady nemohl někdo rychle odnést. Nebo jestli ke zranění skutečně došlo na zahradě. Hada se totiž nepodařilo najít, i když by kvůli nízkým teplotám podle expertů nebyl schopen téměř žádného pohybu.

"Já prostě nevěřím tomu, že to byl chřestýš. A pokud ano, muselo by se jednat o tzv. suché kousnutí. To tihle hadi umí, kousnou, použijí jedové zuby, ale vědomě nevstříknou jed. Ale to je opravdu jen na teoretické bázi," dodal pro ŽivotvČesku.cz Bublík s tím, že je třeba počkat na závěry vyšetřování, ale jemu osobně historka o hadovi na zahradě nesedí.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: