Dnes je Světový den vegetariánství. Maso odmítají i známé české a zahraniční celebrity

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 1. 10. 2020

Datum 1. října patří mimo jiné i Světovému dni vegetariánství, který byl prvně vyhlášen v roce 1977. Upozorňuje na to, že náš jídelníček se může obejít i bez masa. Takové stravovací zásady nejsou cizí ani některým celebritám.

Vegetariánství je považováno za směr stravování, ve kterém z našeho jídelníčku vyřadíme veškeré masové produkty. Nejedná se tak pouze o maso jako takové, ale například i některou želatinu živočišného původu nebo třeba sádlo. Základní kámen veganství položila Indie, kde se s ohledem na náboženství dodržují poměrně striktní stravovací zásady a počet lidí dodržujících nějakou z forem vegetariánství se tam vyšplhal až k 20 procentům. Vegetariánství propaguje i řada českých a zahraničních celebrit a nemohou si ho vynachválit. Kdo ze slavných osobností neholduje masu?

Propagátorkou vegetariánství ve světě jsou například herečky Cameron Diaz (48), Brooke Shieldsová (55), Alicia Silverstone (43) nebo Demi Moore (57). Maso není blízké ani hollywoodským fešákům – Bradu Pittovi (56), Joshi Hartnettovi (42), Leonardu DiCapriovi (45) a také Alecu Baldwinovi (62).

Z českých hvězd zastává vegetariánství zpěvačka Aneta Langerová (33), půvabná modelka a trojnásobná matka Helena Houdová (40) nebo oblíbená herečka Nela Boudová (52). Ale překvapivě i čeští muži preferují život bez masa. Jedním z nich je charismatický zpěvák a frontman kapely Wanastowi vjecy Robert Kodym (53), který už v minulosti projevil tvrdý nesouhlas s krutým zacházením se zvířaty, k nimž má velmi kladný vztah.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.