Reklama:

Dnes slaví 45. narozeniny. Michal Jančařík se postavil těžkému životnímu osudu a nevzdává se

Michal Jančařík je velký bojovník. Neztrácí víru, že jednoho dne odloží vozíček.
Michal Jančařík je velký bojovník. Neztrácí víru, že jednoho dne odloží vozíček.
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 7. 2020

V roce 2017 se mu život otočil zcela naruby. Sympatický moderátor Michal Jančařík po transplantaci ledviny a dalších zdravotních komplikacích skončil na invalidním vozíku. Nevzdal se... I přes handicap se vrátil k moderování a dabování, a zapojil se zpátky do společenského života. Dnes slaví své 45. narozeniny.

Reklama:

Od narození trpí polycystózou ledvin. Vážné zdravotní problémy, které způsobily jeho ochrnutí, ho začaly výrazně trápit v roce 2016 a přetrvávaly v roce 2018. Nakonec Michal musel usednout na vozíček. Nevzdal se...

Reklama:

Pro Život v Česku nedávno promluvil, jak se mu aktuálně daří. "Před pár týdny jsem byl v rehabilitačním Centru Paraple a bylo to fajn. Musím říct, že jsem velmi rád, že tak vybavené zařízení v Česku je. Ohledně mého stavu žádné novinky nejsou. Bojuji a věřím," řekl pro Život v Česku moderátor, který se na televizi Nova vrací až v září. "Teď jsem trochu mimo provoz, a to kvůli koronaviru. Ale už počítám každý den, až se vrátím na plno do pracovního procesu," pokračoval slavný »spíkr« s úsměvem na tváři.

Vyrazil na dovolenou

Díky tomu, že má teď méně práce, si vyrazil s rodinou na dovolenou do Rakouska, kde si lidově řečeno vyčistil hlavu. A zejména si užil svých blízkých - manželky Diany a dcer Julie a Sofie.

"Jsem skutečně rád za každou příležitost být se svými nejbližšími. Mnoho lidí to bere jako samozřejmost, pro mě to je vzácnost. Neskutečně jsem si to užil a jsme všichni zase bohatší o příjemné zážitky," dodal Michal Jančařík, který dlouhá léta na TV Nova moderoval počasí.

Od roku 1995 působil jako moderátor, celých 17 let v TV Nova moderoval předpověď počasí. Později také Snídani s Novou a od roku 2009 šest let pořad Cyklotoulky, vysílaný Českou televizí na sportovní stanici ČT 4.

K jeho narozeninám mu přejeme, aby neztrácel životní optimismus a naději.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: