Do Česka se vrací léto v plné síle, říká meteoroložka Dagmar Honsová. Tropické teploty se ohlásí ve středu, víkendové počasí bude lákat k vodě

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 11. 7. 2022

Počasí v Česku by v nadcházejících dnech mělo získat výrazně letní charakter. Dosud podprůměrné teploty vystřídají tropy, které budou o víkendu přímo lákat ke koupání. "Studené severozápadní proudění bude v úterý ustávat," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová a prozradila, kam až rtuť na teploměrech v průběhu týdne vyšplhá.

Uplynulý týden se nesl v duchu podprůměrných teplot a deště. V následujícím období se ale léto znovu přihlásí o slovo a skok mezi letními teplotami a vyloženě tropickými bude velmi rychlý. Víkendové počasí bude přímo vyzývat k výletům k vodě.

"Do Česka se vrací léto v plné síle. Už v úterý budeme skloňovat letní teploty, od středy tropické. Studené severozápadní proudění bude v úterý ustávat a na konci týdne ho vystřídá velmi teplé jihozápadní proudění, které slibuje tropický víkend," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová a připojila předpověď na celý týden.

Ještě v pondělí k nám bude proudit chladný vzduch od severozápadu, který přinese podprůměrné teploty. Oblačnost bude proměnlivá, od skoro jasné oblohy po zataženou, přeháňky během dne očekáváme zejména na východě a západě území. Odpolední teploty 17 až 21 °C, na jihovýchodě na 23 °C.

V úterý bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Ranní teploty 12 až 8 °C. Denní teploty 21 až 25 °C.

Ve středu bude polojasno. Ranní teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 26 až 30 °C.

Ve čtvrtek bude polojasno až oblačno, místy přeháňky a ojediněle bouřky. Ranní teploty 16 až 12 °C. Denní teploty 25 až 29 °C, na východě území až 32 °C.

V pátek bude jasno až polojasno, přechodně až oblačno a ojediněle přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 16 až 12 °C. Denní teploty 24 až 28 °C.

V sobotu bude jasno až polojasno. Ranní teploty 16 až 12 °C. Denní teploty 27 až 31 °C.

V neděli bude jasno až polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 20 až 14 °C. Denní teploty 29 až 33 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.