Do Česka se vrací tropy. Dagmar Honsová upřesnila, kdy nastanou horka a na jak dlouho. Bude až 33 °C, říká

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 26. 6. 2021

V posledních dnech přineslo počasí extrémní výkyvy. Vysoké teploty působily nemalé komplikace záchranářům kvůli řadě kolapsů a zdravotních obtíží, ale předznamenaly také silné bouřky, které potrápily Česko. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) už po řadě výstrah žádné neuvádí. Tropické dny by se pak měly vrátit už po víkendu. "V pondělí bude ještě snesitelně, v úterý už dojde ke zvyšování vlhkosti vzduchu. Lidé budou vnímat zvyšování pocitové teploty. Silné bouřky hrozí hlavně během úterního odpoledne v západní části republiky a ve středu zejména na východní části území," uvedla Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Tropické teploty mají za následek extrémní bouřky, které sužovaly Česko. Ve čtvrtek večer se jižní Moravou prohnalo dokonce tornádo, které za sebou zanechalo nejen katastrofální spoušť, miliardové škody, ale především došlo ke ztrátám na lidských životech.

Horké dny nastanou opět po víkendu, ale nebude to na dlouho. "V pondělí to vypadá na 27 až 31 °C, na většině území Česka by mělo být hezky a polojasno. Při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. V úterý je předpoklad, že teploty budou kulminovat mezi 29 a 33 °C, ale zároveň očekáváme během odpoledních hodin od západu přibývání oblačnosti. Postupně s deštěm, přeháňkami a ojediněle i se silnými bouřkami," řekla Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že hodně podobně bude vypadat počasí i ve středu.

"Bude oblačno až zataženo. Místy déšť, přeháňky a také silné bouřky. Ale teploty půjdou dolů, zatím to vypadá, že se budou pohybovat pouze do 25 °C. Tropické teploty nám tedy vydrží dva dny," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka k počasí, které je v dohlednu už na začátku nového pracovního týdne.

Návštěvníci bazénů a wellness center mohou nově zaplnit 75 procent jejich kapacity místo dosavadních 50 procent.. A zejména v tropickém počasí se tvoří před vstupem na koupaliště fronty. "Pokud je zataženo, tak je to v pohodě a nečeká se vůbec. Když ale bylo o víkendu tropické počasí, tak byla fronta i na dvě hodiny," sdělila pro ŽivotvČesku.cz obsluha pokladny na pražském koupališti Petynka.

V následujících pracovních dnech zasáhne Českou republiku vlna veder, kdy teploty budou šp...

"V pondělí bude ještě snesitelně, v úterý už dojde ke zvyšování vlhkosti vzduchu. Lidé budou vnímat zvyšování pocitové teploty. Silné bouřky hrozí hlavně během úterního odpoledne v západní části republiky a ve středu zejména na východní části území," Dodala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.