Do konce května chladno a dešťové přeháňky. Meteoroložka nastínila, kdy se oteplí ke 30 °C

Profimedia
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
rudolf.sindelar@zivotvcesku.cz
Publikováno: 13. 5. 2021

Zvlněná studená fronta postupuje ze západní Evropy zvolna dále k východu a postupně začne od západu ovlivňovat i počasí u nás. Do konce měsíce se tak podle meteoroložky Dagmar Honsové nedočkáme příznivých teplot, které panovaly v posledních dnech. "Do konce května budou teploty v odpoledních maximech do 20 stupňů Celsia," řekla odbornice přes počasí pro ŽivotvČesku.cz.

V současnosti platí výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) před bouřkami, která se týká severovýchodu republiky, výstraha před deštěm jihozápadu Čech. Výstraha před povodněmi platí pro jihozápad Čech a také pro sever Čech.

Počasí do konce měsíce ale neukáže svou vlídnou tvář. Naopak. "Do konce května budeme rádi, když teploty v odpoledních maximech budou 20 stupňů Celsia, ale i v dalším týdnu se objeví dny, kdy to bude v odpoledních maximech do 15 stupňů Celsia. Stále bude oblačno až polojasno s občasným deštěm nebo dešťovými přeháňkami," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová s tím, že rtuť teploměru by mohla vystřelit až začátkem června. Do té doby si zkrátka lidé budou muset počkat.

Chorvatsko pro tisíce Čechů představuje ideální destinaci pro letní dovolenou. Kvůli epidemii koronaviru platí přísná pravidla, jak se do země dostat. Navíc je možné, že do 1. července se ještě pravidla změní. Pro turisty bude také zásadní, zda vezmou k Jadranu děti. "Pro děti do sedmi let platí jiná pravidla," potvrdil pro ŽivotvČesku.cz Luděk Hladiš z Chorvatského turistického sdružení v ČR.

Příští týden přinese výrazné ochlazení. "Na konci týdne očekáváme od vyšších poloh i srážk...

"Letní a tropické teploty, to znamená hranice 25 až 30 stupňů Celsia, je v nedohlednu a budeme si muset na tyto teploty počkat nejméně do začátku června. V současnosti numerické modely vidí do konce května, teplotně příjemného v nich ale nic není," dodala pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu