Do konce prázdnin nás čeká počasí jako v prádelně. Ochlazení je v nedohlednu, předpovídá meteoroložka

V Česku budou pro další dny převládat vysoké teploty.
V Česku budou pro další dny převládat vysoké teploty.
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 8. 2020

V Česku panují tropické teploty a meteorologové pro většinu lidí nemají příznivé zprávy pokud jde o ochlazení. Vedro s občasnými bouřkami bude převládat až do konce srpna. Ovšem ani začátkem září teploty nebudou klesat. "Počasí bude jako v prádelně minimálně ještě dva týdny," upřesnila meteoroložka Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

"Takový charakter počasí bude pro další dny převládat. Navíc se bude zvyšovat v dalších dnech vlhkost vzduchu. I když třeba na teploměru uvidí lidé »pouhých« třicet stupňů, tak pocitová teplota bude zvyšována ještě vlhkostí vzduchu," uvedla meteoroložka.

Podle Honsové brázda nízkého tlaku postoupí do Česka od čtvrtka a teplotní maxima se budou pohybovat v rozmezí 28 až 32 stupňů Celsia. Od pátku pak v odpoledních hodinách by mělo být více oblačnosti s deštěm, místy se silnými bouřkami.

"Numerický model pak ukazuje, že teplota se následně zastaví na 30 možná 31 stupních Celsia. O to vyšší bude vlhkost a obecně se nám bude hůře fungovat, protože když se k tomu přidají bouřky, které jsou nepříjemné pro starší lidi, tak to bude mít vliv obecně i na organismus," řekla pro ŽivotvČesku.cz Honsová.

Ochlazení v nedohlednu

Podle meteoroložky bude v Česku počasí stejného charakteru převládat i v dalším týdnu. "Až do příštího čtvrtka bude počasí letní, tropické a bouřkové. Následně do konce srpna letní teploty zůstanou, bude ubývat oblačnosti. Letošní srpen nám vynahradí červenec, který byl nejchladnější od roku 2011. A špatnou zprávou nejspíš pro lidi, kteří čekají ochlazení, bude, že ani začátek září neslibuje výraznější ochlazení," dodala Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.