Dobrovolná hasička podlehla nemoci. Veřejná sbírka se snaží pomoct jejím malým holčičkám a manželovi

Maminka dvou dcer podlehla krátkodobé nemoci
Maminka dvou dcer podlehla krátkodobé nemoci
Foto: Archiv Dagmar Křivákové
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 22. 10. 2020

Smutný osud potkal dobrovolnou hasičku a maminku dvou malých holčiček Dagmar Křivákovou, která podlehla zákeřné nemoci v nedožitých 35 letech. Kolegové zahájili veřejnou sbírku, aby pomohli její truchlící rodině.

Jako by už tak nebylo neštěstí na světě dost. Těžké chvíle prožívá rodina mladé maminky a statečné dobrovolné hasičky Dagmar Křivákové (†35), která prohrála svůj boj s nemocí a zanechala po sobě dvě malé dcerky – starší Lucinku (7) a teprve jednoroční Sofinku. Její manžel a tatínek holčiček Tomáš zůstal na jejich výchovu sám. "Dáša vážně onemocněla, bojovala statečně, ale 10. 10. 2020 svůj boj prohrává v nedožitých 35 letech. Na její poslední cestě jsme ji doprovodili se všemi hasičskými poctami na hřbitov v rodném Lanžhotě," napsal jeden z přátel na sociálních sítích.

"Seznámili se na hasičské soutěži, Dáša běhala béčka za SDH Lanžhot, Tomáš za SDH Prušánky běhal taky béčka. Byla z toho hasičská láska, svatba, postavili dům a přivedli na svět dvě nádherné děti Lucinku a Sofinku," pokračuje v příspěveku. Jenže v už tak náročné době kvůli epidemii koronaviru prožívá manžel zesnulé životní partnerky s jejich dětmi bolestné chvíle a stěží se dá popsat, co musí zažívat. Sbor dobrovolných hasičů Prušánky společně v kooperaci s obcí zorganizoval veřejnou sbírku, jejímž cílem je pomoct rodině, která ztratila milovanou manželku a maminku. "Tomáš, výjezdový hasič JSDH Prušánky teď musí opustit zaměstnání kuchaře a nastoupit na mateřskou za Dášu. Nebude to mít lehké. Pomáhal, když mohl, teď potřebuje pomoc sám."

"Byla aktivní členkou a snažila se pomáhat, kdykoli bylo potřeba. Žila v Prušánkách a s manželem vychovávala dvě dcerky ve věku 1 a 7 let. Byla výbornou kamarádkou a nikdy nezkazila žádnou legraci. Žádné peníze nenahradí lidský život, ale dokáží pomoct v těžkých chvílích. Pro tento účel byl zřízen transparentní účet u Komerční banky: 1647550227/0100. Za každý finanční dar děkujeme," uvedl v oficiálním prohlášení SDH Prušánky na stránkách obce Prušánky.

Zveřejnil(a) SDH Lanžhot dne Pondělí 19. října 2020

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.