Dojemná vzpomínka Jaroslava Uhlíře na zesnulého hudebníka Vítězslava Vávru. Byl to šikovný kluk, říká

Hudební skladatel a zpěvák Jaroslav Uhlíř
Hudební skladatel a zpěvák Jaroslav Uhlíř
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
klara.zankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 9. 7. 2021

Během pátečního dopoledne se konalo poslední rozloučení s Vítězslavem Vávrou (†68), hudebníkem a bývalým manželem zesnulé zpěvačky Věry Špinarové (†65), který zemřel po vážné nemoci. Pohřbu se zúčastnila řada osobností, mezi nimiž byl i legendární hudební skladatel a zpěvák Jaroslav Uhlíř (75). "Dělali jsme spolu hrozně dlouho, takže když jsme byli mladí kluci, byla to senzace. Lidé ho měli rádi, byl to šikovný kluk," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

O úmrtí oblíbeného hudebníka Vítězslava Vávry, který si získal přezdívku »zpívající bubeník«, informoval syn Filip Vávra. Jeho zdravotní stav byl špatný kvůli nádorovému onemocnění plic, které se mu nakonec stalo osudným. V pátek od 10 hodin probíhalo poslední rozloučení v pražských Strašnicích, kde přišla uctít jeho památku řada známých osobností. Mezi smutečními hosty byl i Jaroslav Uhlíř, který se s Vávrou znal mnoho let.

"Byl to šikovný kluk a lidé ho měli rádi. Co víc k tomu mohu říct… Už si ani nevzpomenu, kdy jsem se s Víťou naposledy viděl, ale dělali jsme spolu hrozně dlouho. Když jsme byli mladí kluci, byla to senzace. Ale čím je člověk starší, tím ubývá legrace," zavzpomínal na zesnulého hudebníka Jaroslav Uhlíř pro ŽivotvČesku.cz.

Vítězslav Vávra podlehl zákeřnému onemocnění na začátku července a smutná zpráva o jeho úmrtí zasáhla nejen českou hudební scénu, ale i veřejnost. Od roku 1984 do roku 1999 byl ženatý se zpěvačkou Věrou Špinarovou, která zemřela v důsledku srdečních komplikací na konci března 2017. Lidé už ho budou mít navždy spojného s jeho velkými hity jako Citrónová holka, Dívka Gloria nebo Už dávno se mi líbíš.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.