Dokáži si představit být ministrem zdravotnictví, s Vojtěchem jsou vztahy špatné kvůli osobní rovině, uvedl Roman Prymula

Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula
Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula
Foto: ŽivotvČesku
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 6. 2020

Vládní zmocněnec pro vědu a výzkum Roman Prymula překvapivě připustil, že si umí představit být ministrem zdravotnictví. Dále v rozhovoru pro DeníkN uvedl, že s Adamem Vojtěch má velmi vlažné vztahy, které částečně vycházejí z osobní roviny.

V rozhovoru Prymula odpovídá na dotaz, zda by si po slovech vicepremiéra Jana Hamáčka, který by ho rád viděl na postu ministra, umí takovou funkci představit. "Teoreticky dovedu, ale že bych k tomu cíleně směřoval, to neříkám," uvedl epidemiolog pro DeníkN.

Prymula před časem oznámil odchod z ministerstva zdravotnictví. Nakonec pro něj vytvořil premiér Andrej Babiš nové místo vládního zmocněnce.

Prymula ho přijal a přiznal, že ze svého postu náměstka ministra odešel kvůli špatným vztahům v rezortu. "Osobní rovina v tom hrála nějakou roli, ale určitě to není dominantní a není to důvod, proč k tomu došlo," upřesnil Prymula.

Rozhovor s Romanem Prymulou najdete ZDE: ŽvČ: Je na místě zrušit opatření kvůli rouškám. Nedovedu si ale představit, že by virus do Vánoc zmizel, říká Roman Prymula

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.