Dominik Feri se měl pokusit o sebevraždu. Záchranáři ho transportovali do nemocnice. K události promluvil Miroslav Kalousek

Bývalý politik Dominik Feri
Bývalý politik Dominik Feri
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 28. 5. 2022

Exposlanec Dominik Feri (25) se měl pokusit o sebevraždu. O život se měl chtít připravit tak, že se měl pobodat do břicha. Přivolaní záchranáři ho transportovali do nemocnice. Redakci ŽivotvČesku.cz to potvrdila mluvčí Jana Poštová. "Vyjížděli jsme do ulice Kubelíkova ve spolupráci s policií ČR, naše záchranářská posádka a inspektor. Ošetřovali jsme pětadvacetiletého muže, který utrpěl úraz," uvedla. Redakci na dotaz ohledně bývalého poslance poskytl vyjádření i Miroslav Kalousek (61).

"Záchranáři muže ošetřili, zajistili a při vědomí transportovali do nemocnice k další péči," upřesnila Jana Poštová pro ŽivotvČesku.cz ohledně muže, ke kterému posádka vyjížděla na pražský Žižkov.

Podle deníku Blesk, který přišel s informací, že se měl expolitik pokusit o sebevraždu, jde o Dominika Feriho s určitostí, protože získal snímky, jak ho záchranáři nakládají na nosítkách do vozu.

K aktuální situaci se pro ŽivotvČesku.cz vyjádřil Miroslav Kalousek. "Přeji mu, aby se uzdravil, jestli si zaslouží trest, ať si ho odpyká, ale také si zaslouží druhou šanci, protože mu je teprve 25 let," smutným hlasem sdělil bývalý politik, který s Dominikem Ferim působil ve stejné politické straně.

Policie ho obvinila

Dominik Feri se o sebevraždu pokusil poté, kdy ho v březnu obvinila policie. Vystudovaný právník čelí totiž obvinění, že měl v minulosti sexuálně napadnout několik mladých žen. Některé z nich daly své svědectví k dispozici novinářům. Za mladým politikem dlouho stála předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová (37). Situace ale byla neudržitelná, Feri před říjnovými volbami rezignoval na post poslance a stáhl se do ústraní. O obvinění tehdy informovala Česká televize.

"Kriminalisté v tomto případu zahájili trestní stíhání konkrétní osoby pro trestný čin znásilnění. V případě odsouzení hrozí pachateli až desetiletý pobyt za mřížemi, jelikož je stíhání vedeno i pro trestný čin znásilnění spáchaný na dítěti," sdělil na policejním webu mluvčí pražské policie Jan Daněk. Policie o něco později upravila vyjádření ohledně slovního označení »dítěti«. Tím byla myšlena osoba, která dovršila sedmnáctý rok věku.

Dominik Feri v minulosti připustil, že se ne vždy choval k dívkám jako gentleman, rázně ale popřel nátlakové chování a násilí. Z TOP 09 ale musel před důležitými volbami zmizet. Svědectví žen, které měl Dominik Feri údajně sexuálně obtěžovat, zveřejnily před devíti měsíci jako první servery Deník N a A2larm. Následně se celou věcí začala zabývat policie.

Dominik Feri po sdělení obvinění v letošním březnu z přečinu znásilnění úřadoval na sociální síti Instagram. Tam dal najevo, že se na očištění svého jména těší, protože je přesvědčen, že prokáže svou nevinu.

"Po 9 měsících konečně nastal posun. Prokážu svou nevinu tak jako doposud ve všech ostatních případech v této věci. Doufám, že s vámi brzy budu komunikovat jako dřív," uvedl bývalý poslanec tehdy ve svém příspěvku.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.