Dovolená v Česku je stále populární volbou. Mluvčí CK řekla, o jaké oblasti je největší zájem

Dovolená - Ilustrační snímek
Dovolená – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 22. 6. 2021

Po dlouhém lockdownu došlo v Česku k rozvolnění, díky kterému bude možné si užít léto skoro jako za dob před pandemií. Přestože se mnoho Čechů vydá na letní dovolenou do zahraničí, těch, kteří volno chtějí strávit v tuzemsku, neubývá. Mnoho lidí navíc lákají roubenky, které plně nedisponují vymoženostmi dnešní doby. "Největší zájem je o Český ráj, Šumavu a hlavně jižní Čechy," řekla pro ŽivotvČesku.cz Martina Mazánková z cestovní agentury Česká pohoda.

Sezóna letních dovolených bude brzy v plném proudu. Zájezd do ciziny je po dlouhém lockdownu lákavý, někteří Češi ale i přesto preferují dovolenou v tuzemsku a krásy české přírody. Cestovní kanceláře a agentury o pobyty u moře zaznamenávají velký zájem, prodej tuzemských dovolených to ale negativně neovlivňuje.

"Nepřijde mi, že by zájem opadl, je velký jako třeba loni. Zatím nemám přesná čísla, ta budou koncem léta k porovnání, ale je to podobné jako loni," řekla pro ŽivotvČesku.cz Martina Mazánková z cestovní agentury Česká pohoda, která se zaměřuje na dovolené v Čechách a na Moravě.

Zájem je především o oblasti s čistou přírodou a vodními plochami. "Největší zájem je o Český ráj, Šumavu a hlavně jižní Čechy. Velkou část klientely tvoří rodiny s dětmi. Pobyty chtějí většinou na týden, my ani neděláme kratší, jen výjimečně. Týden je taková norma," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz Martina Mazánková.

Už několik měsíců vládne na evropských letištích chaos. Za problémy stojí nedostatek letiš...

Češi většinou chtějí vypnout a během dovolené se obejdou bez vymožeností dnešní doby. "Moderní chaty jdou dobře na odbyt, ale samozřejmě roubená chaloupka táhne ještě víc. Ovšem když jde o moderní domek, který je dobře vybavený a disponuje dobrými možnostmi pro trávení volného času, tak je to samozřejmě také žádané," uzavřela zástupkyně agentury Česká pohoda pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.