Drahota se nevyhýbá ani slavným. Když jdu koupit rajčata, překvapuje mě cena skoro 100 korun, zoufá si manžel Dagmar Patrasové

Dáda Patrasová a Felix Slováček
Dáda Patrasová a Felix Slováček
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 26. 12. 2022

Současná ekonomická krize dopadá na všechny. Zdražilo prakticky vše. Nejen energie, služby, ale zejména potraviny. Růst cen pociťuje i hudebník Felix Slováček (79), který pro ŽivotvČesku.cz promluvil o tom, že v současnosti neplánuje, ale spíše žije ze dne na den.

Česko již několik měsíců poznává dopady ekonomické krize. Reálná mzda v Česku po zahrnutí inflace klesla ve třetím čtvrtletí meziročně o 9,8 procenta, stejně jako ve druhém kvartále. Na pracovním trhu bude podle analytiků ubývat volných míst a nezaměstnanost se bude v příštích měsících mírně zvyšovat. Ekonomika míří do recese, zatímco inflace zůstává vysoká, není pravděpodobné, že by si lidé reálně přilepšili ani v roce 2023.

Současná situace není příjemná ani hudebníkovi Felixovi Slováčkovi, který uvedl, že drahotu v rámci běžného života pociťuje. "Vidím to kolem sebe, jak je všechno drahé. Překapuje mě, když si jdu koupit rajčata a stojí skoro sto korun. Pakliže nás v tom nechají ti, kteří na to mají, tak s tím nic nenaděláme," uvedl pro ŽivotvČesku.cz manžel herečky Dagmar Patrasové (66).

Velké plány na rok 2023 hudebník nemá. Netuší, jak se bude situace vyvíjet. "Člověk žije ze dne na den a moc neplánuje. Budu mít osmdesátiny a rád bych udělal narozeninový koncert v Lucerně, ale všechno bude záležet na tom, co se bude dít kolem," dodal pro ŽivotvČesku.cz Felix Slováček.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.