Dříve stavěl zdi a ráčkoval, teď rozdává charisma. Svých 61 let slavil Jan Čenský sám v klidu hor a promluvil o dlouhověkosti svého otce

Jan Čenský
Jan Čenský
Foto: Nextofo
Markéta Prosová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 12. 5. 2022

Charismatický herec Jan Čenský oslavil začátkem května 61. narozeniny a beze zbytku u něj platí, že nestárne, ale zraje jako víno. Vysoký elegán se zapsal do paměti několika generací diváků jako pohádkový Honza, který postaví zeď, zbaví království nebezpečného draka a zamiluje se do princezny. Pro ŽivotvČesku.cz přitom prozradil, že toho pro svůj vzhled vlastně moc dělat nemusí.

Uhrančivý herec Jan Čenský stále dokazuje, že věk je pro něj jen číslo. Patří totiž k lidem, o kterých se říká, že buď zastavili čas, nebo umí stárnout s noblesou.

Režiséři si ho přitom dlouho vybírali hlavně do rolí krásných princů, kteří bojují o princezny - tu s mečem v ruce a jindy zas ráčkováním. Dnes svůj vzhled »nabízí« třeba jako moderátor společenských akcí, před několika dny pak navštívil křest »FLASH disku« zajímavých podcastových rozhovorů v Obecním domě. Samozřejmě nechyběl dokonale padnoucí oblek a charisma, které by mohl rozdávat.

Redakci ŽivotvČesku.cz s úsměvem vysvětlil, jak to dělá, že si udržuje tak skvělý vzhled. "To jsou geny. Můj táta teď oslavil jednadevadesát let a je stále v dobré kondici," prozradil Jan Čenský a přidal i ohlédnutí za tím, jak 1. května oslavil své jednašedesáté narozeniny.

"Byl jsem tam, kde mi je hezky, to znamená v Orlických horách na své oblíbené přehradě. A oslavil jsem je ne prací, ale pohodou v místech, kde je mi dobře," řekl pro ŽivotvČesku.cz populární umělec, který je vidět v divadle i na televizních obrazovkách.

Kdo by však čekal, že výjimečný den strávil v rodinném kruhu, bude překvapen. "Byl jsem tam sám," dodal pro ŽivotvČesku.cz úspěšný herec, který je v celoživotním manželském svazku se svou ženou Danou, s níž má i svého jediného syna Matyáše. 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.